Dün yaptığı açıklama ile yer aldığı tüm organizasyonlardan çekildiğini duyuran Eskişehir Basket, bugün detaylı bir açıklama yaptı.

Sponsor arayışlarının sonuç vermediğini ve diğer sponsorlar ile şehir dinamiklerinden beklenen katkıyı alamadıklarını aktaran Eskişehir Basket‘in açıklamasından bazı bölümler şu şekilde:

“Bugüne kadar elde ettiğimiz başarıları tamamen sezon başında koyulan hedefler ve makul bütçelerle başaran tüm teknik ve idari çalışanlarımıza teşekkür borç biliriz. An itibariyle son bir aya ait ödemeler dışında kulübün herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Kalan borçlar da ana sponsorumuz ve TBF’den hak ettiğimiz alacaklarımızın tahsili ile karşılanacaktır.

Bu şartlarda almış olduğumuz kararın, tamamen bu işin sürdürülebilirliği ile ilişkili olduğunun bilinmesini isteriz. Hem Türkiye Ligi’nde hem Avrupa arenasında şehrimizi ve ülkemizi layıkıyla temsil edecek yarışmacı bir bütçe planlaması için son güne kadar arayışlarımız devam ederken maalesef ne sponsorlardan en de şehir dinamiklerinden beklenen katkılar elde edilememiştir. Ayrıca takımımızın farklı bir yönetim ile yeni sezonda devam etmesi için kurum ve kişiler ile yaptığımız görüşmeler de maalesef sonuçsuz kalmıştır. Biz, bugüne kadar hep ayağımızı yorganımıza göre uzattık ve hayali bütçeler yerine elimizde olanlarla iş yaptık. Bugünkü durumda da elimizde olmayan hayali bütçelerle yola çıkıp çalışanlarımızı mağdur etmek yerine en baştan bu yola çıkmamayı uygun görmekteyiz. Sadece şahısların karşıladığı bütçelerin de bu sezon devam edilse dahi ileriye dönük sürdürülebilir olmadığı aşikardır.

Biz, Eskişehir Basket Yönetim Kurulu olarak iki buçuk senedir sürdürülebilir planlar yapma ve icraatlarımızı her sene üzerine koyarak büyütme hedefini benimsedik. Bugün içinde bulunduğumuz şartlarda, bu hedeflerin devamlılığında görmüş olduğumuz tehlikelerden dolayı, günü kurtarmak yerine faaliyetlerimiz sonlandırma kararı almış bulunuyoruz.

Bizleri bugüne kadar destekleyen tüm basketbol severlere teşekkür ederiz.”

Eskişehir Basket, bu açıklamasında altyapı faaliyetlerinin ise sürdürüleceğini bildirdi.


Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir