Barcelona tarihinde değerli iki yere sahip olan isimler, Svetislav Pesic ve Sarunas Jasikevicius, Litvanyalı çalıştırıcının ev sahipliğinde karşı karşıya geldi.

Zalgiris Kaunas, Turkish Airlines EuroLeague’deki 24. maçında FC Barcelona Lassa’yı konuk etti. Maçı başından sonuna değin egemenliği altında tutan ve rakibinin reaksiyon göstermesine müsaade etmeyen Litvanya temsilcisi maçtan 90-74 galip ayrıldı.

Bu sonuçla birlikte organizasyondaki 15. zaferini elde eden Jasikevicius’un ekibi, geçen hafta kazanılan Anadolu Efes maçının ardından üst üste ikinci galibiyete imza atmış oldu.

Zalgiris Kaunas’ta sezonun başarılı ismi Kevin Pangos yine iyi performans ortaya koydu. 23 dakika parkede kalarak 18 sayı üreten Pangos, beş asistinin yanı sıra iki ribaund ve bir de top çalma kaydetti. İlk yarıda Adrien Moerman ile yaşadığı ve kaşının açılmasına sebep olan pozisyona değin harika bir maç çıkartan Vasilije Micic ise 4 sayı, 5 asist, 2 ribaund üretimiyle sınırlı kaldı.

Koç Jasikevicius’un ekibinde Pangos’un yanı sıra Axel Toupane de etkileyici bir performans ortaya koydu. 17 dakikada (4/6) iki sayı ve (4/4) üç sayı ile 21 sayı üreten Toupane, tıpkı Kevin Pangos gibi, 19 verimlilik puanı kaydetti.

Svetislav Pesic’in kazandırdığı ivmenin etkilerinin yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığı FC Barcelona Lassa ise her açıdan kötü bir akşamı geride bıraktı. Ribaundlarda rakibine ezildi Barcelona. Şöyle ki sadece 22 ribaund alabildiği gibi Zalgiris Kaunas’a da 12 hücum ribaundu şansı veren Pesic’in takımı boyalı bölgeyi koruyamadı.

Kötü geçen bu akşamda Barcelona adına iyi bireysel performans Pierre Oriola’dan geldi. 18 sayı, 5 ribaund, 1 asist üreten Oriola (4/5) iki sayı (2/3) üç sayı ile müsabakayı tamamladı.

Zalgiris Kaunas gelecek hafta temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’u konuk edecek iken (9 Mart 2018) FC Barcelona ise aynı gün Kızılyıldız’ı konuk edecek.

Çeyrek skorları

19-15

25-19

26-16

20-24


Resmi istatistik servisi | Zalgiris Kaunas – FC Barcelona Lassa

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir