Ekibimiz Galatasaray formasıyla Eurocup şampiyonluğuna imza atan ve sarı kırmızılı taraftarın göz bebeği haline gelen Errick McCollum’un geçtiğimiz gün Anadolu Efes ile anlaşmaya vardığı resmiyete kavuştu.

Çin Ligi ile BSL arasında mekik dokuyan Amerikalı yıldız Galatasaray formasını terk ederek ligimizin bir diğer önemli takımı Anadolu Efes’te yer alması üzerine kişisel Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulundu. Galatasaray organizasyonuna ve taraftarına teşekkür ederek başlayan, ardından gelecek sezon umutlarını dile getiren yıldız oyuncu şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye’ye geri döndüğümü açıklamak isterim. Öncelikle Galatasaray organizasyonuna, taraftarına,koçlarına ve takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Parkede her zaman sizin için savaştım ve kendimi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Yaşadığım yıllarda edindiğim muhteşem kültür ve destek, kendini kulübe adayan taraftar tecrübeleriyle Türkiye ikinci evim haline geldi. Ülkeden, özellikle de insanlarından büyük keyif aldım. Şampiyonluktan Çin’e geri dönüşüme kadar muhteşem anılar edindim. Beni başarıya zorlayan insanları asla unutmayacağım. Umarım parkede gösterdiğim performasımdan memnun olmuşsunuzdur.”

“Bunlarla birlikte, kariyerime Anadolu Efes’te devam etmemin doğru olduğuna inanıyorum. Profesyonel yönetim, iyi bir koçluk ve yüksek potansiyelli bir takım görüyorum. Beni asıl heyecanlandıransa NBA dışındaki en üst seviyede, Euroleague’de mücadele edecek olmak. Her zaman istediğim bir şeydi bu ancak zamanlama veya durum geçmişte doğru olmamıştı. Tüm 2017-18 sezonu için Avrupa’ya döneceğimi mutlulukla duyuruyorum!”

“Bu süreçte yapmam gereken işler var, bunun için de yaz en iyi zaman dilimidir, salona gidip koşmaya devam edeceğim. Kendimden ve takımımdan beklentilerim oldukça yüksek. Beklentilerimi yüksek tutmayı seviyorum çünkü bu şekilde motive kalabiliyorum. Görüşmek üzere!”

Dilasa Karakaya

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir