Galatasaray Odeabank Koçu Erman Kunter, 7DAYS EuroCup Son 16 E Grubu ilk maçında 84-65 mağlup oldukları Darüşşafaka maçını değerlendirdi. 

Sürekli aynı senaryoyu yaşıyoruz. Maçı kazanmak için savaşmıyoruz. Böyle olunca takım ruhundan uzaklaşıyoruz. Bunun biraz etkisi de ucu ucuna maçlar kaybettiğimiz için. İkincisi ise kötü yakalandık. Richard’ın ve Scotty’nin sakatlıkları var. Richard iyi olmadığını söyledi. Onları kullanamadık. İki önemli ismin sakatlığı da bizi etkiledi.

Kunter, kendisine maç içinde gelen istifa sesleri üzerine ise “Dört sayı mağlupken bu şey başlıyor. Takımı biraz kötü etkilliyor. Bu oyunda bir takımı destekliyorsanız maçın içinde en azından sonuna akdar desteklerseniz. Bu spor dünyasında böyledi.r Bize farklı şeyler oluyor. Hapoel maçında öndeyiz hakeme neden itiraz etmiyorsun diye beni kritik ediyorlar. Oraya gelirsiniz desteklersiniz. Bize tepkiler gelecek ama oyuncular orada emek veriyorlar. Bu emeğin karşılığında da bazı şeyler bekliyorlar ama bazen bu olmuyor. Bizim en büyük sıkıntımız bu. Maç kazanılır, kaybedilir. Nerelerden gelip bir üst tura çıktık. Bu Daçka’yı orada yenebileceğimiz demek değildir kağıt üzerinde. İçerimizde de bazı sorunlar var. Onları da halletmeye çalışıyoruz. Takımın üstünde bir şey var. İlk defa böyle maç kaybediyoruz. Yüzde seksen çoğunlukla 3-5 sayı da kaybettik. Böyle olunca bir olumsuz hava oluyor. Yeterli destek de gelmeyince biraz takımda motivasyon eksikliği oluyor. Problemler var, sette problemlerimiz var. Zaman zaman kimseden verim alamıyoruz. Bir türlü o şey dönmedi. Oynadığımız bir maça baktığımız zaman bazen böyle mağlubiyetlerin faydası olur. Hep az farkla kaybettik. Çok büyük bir destek görmüyoruz arkamızda. Bazen kazanıyoruz ama dediğim gibi insanları kritike etmek çok kolay. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Antrenman yaptırırız, iyi bir oyuncu getirdik. İki aydır oynamıyor biraz kilosu da var. Öyle bize artı getirecek oyuncu almak bizim için de kolay değil şu an. Sonuç olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bir şey de varsa Yönetim Kurulu kararını zaten verir. Bu her yer de böyledir. Sonuçta bu oyuncular emek veriyorlar, bu emeğe saygı göstermek önemlidir. Bunu yapamıyoruz, bunu yapabilsek daha farklı olabilir.” dedi.

 

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir