Galatasaray Odeabank’ın 2017/18 sezonu öncesi Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da gerçekleştirdiği lansmanda açıklamalarda bulunan deneyimli çalıştırıcı Erman Kunter, takım çekirdeğini tamamen değiştirdiklerini ve uyumu arttırmak için daha çok maç yapmaya ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Semih Erden’in gündemlerinde olmadığını dile getiren Koç Kunter, birkaç pozisyonda oynayabilen oyunculardan bir kadro yaratmaya çalıştıklarını ve oyun kurucu rotasyonunu Emir Preldzic’in bu bağlamdaki desteği ile tamamlayacaklarını dile getirdi.

Koç Erman Kunter’in yaptığı açıklamaların tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

”Yeni bir yapılanma, yeni oyuncular, geçen seneden kalan üç oyuncu ve epey süredir devam eden bir çalışma sürecinin içerisindeyiz. Bazı takımlara göre biraz daha zamana ihtiyacımız var, çekirdeği tamamen değiştirip, yepyeni bir çalışma içerisine girdik. Uzun bir kamp dönemini geride bıraktık, yarın Fransa’ya gidip, hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Uyumu arttırmak için daha çok maç yapmaya çalışıyoruz. Yoğun bir programdan geliyoruz, ufak tefek sakatlıklarımız oldu ancak şu ana kadar ciddi bir sakatlık problemi yaşamadık.

Dört maçın tamamını da oynayan dört oyuncumuz var. Fransa’daki turnuvadaki tempoyu yukarı çekip, bütün eksikliklerimizi liglerin başlamasına kısa süre kala en aza indirgemeye gayret edeceğiz. Çalışma arzularından tüm teknik kadro olarak çok memnunuz.

Semih Erden şu an için gündemimizde yok. Kendisiyle bugüne değin çok ciddi bir temasımız da olmadı. Oyun kurucu rotasyonu açısından ise zaman zaman orada Emir Preldzic’i de orada deniyoruz ve bu hamleyle o bölgeyi tamamlamaya çalışıyoruz.

Birkaç pozisyonda oynayabilen oyunculardan oluşan bir kadro oluşturmaya çalıştık. Oyuncuları riske etmediğimiz için tam tabloyu göremedik. Fransa’da tam tabloyu görmüş olacağız. Şu an acil transfer gerektiren, nokta atışı gerektiren bir hamle gerekliliği göremiyorum.

Ege Arar’dan hazırlık maçlarında çok randıman aldık. Onun süresi yirmi dakika civarlarında olacak. Uzun oyuncu bağlamında bir eksiğimiz olduğunu düşünmüyoruz.

Burak Eşlik’in hakları bizde değildi. Oyuncu Türkiye’ye gelmeye karar verdiğinde bir tercih yaptı. Eleme karşılaşmaları için henüz karar vermedik.”

Onur Coşkun

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir