Galatasaray Odeabank Koçu Ergin Ataman’ın dün TRT Kent Radyo İstanbul’un canlı yanında Anadolu Efes hakkında söylediği sözler, dikkatleri üzerine çektirdi.

Radyonun canlı yayınına konuk olan Koç Ergin Ataman, kendi hedefleri ve takım hakkındaki konuşmaları dışında birde ligin ileri gelen takımlarının bütçeleri hakkında bazı söylemlerde bulundu. Kendilerinin toplamda 9 milyon Dolar bütçeye sahip olduklarını ancak Anadolu Efes’in 25 – 30 milyon Dolar kadar bütçeye sahip olduğunu söyledi.

Bugün Hürriyet‘in yaptığı habere göre Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz’dan bütçeye yönelik bir açıklama geldi. 25 – 30 milyon Dolar olduğu iddia edilen bütçelerinin aslında 9.6 milyon Euro olduğunu söyleyen Alper Yılmaz: ”Anadolu Efes’in oyuncu bütçesi vergilerle beraber 9.6 milyon Euro. Daha önce çok daha büyük bütçelerle mücadele ettik ancak bu bütçemiz neredeyse son 10 yıldır en düşük bütçe. Alen Omic’in de bütçesi söylendiği gibi yüksek değil. Yabancı oyuncularımız arasındaki en düşük bütçe Omic’in.” şeklinde konuştu.

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com * dilaradurmusssss@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir