THY EuroLeague’in 17. Haftasında Kızılyıldız’ı konuk eden ve karşılaşmadan galip ayrılan Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman, maç sonunda konuştu.

Takımın performansından memnun olduğunu dile getiren Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Hücum anlamında sezonun en iyi maçını çıkardık. Sezon başından bu yana ilk kez 21 asist yaptık, topu paylaştık, doğru şutlara gittik. McCollum’a baskı yapılacağını biliyorduk, dört dakika sonra Toney Douglas hamlesi ile çift guard ile oynamaya başladık. Hücumda sayıya ulaşma konusunda doğru yolu bulduk ve oyunu ilk yarıda çözdük. İkinci yarıda ise bazı hatalar yaptık, savunma ribaundları verdik. Kızılyıldız iyi bir takım, üç kez üst üste kazanmanın güveni ile buraya geldiler. Ancak bunlara rağmen net bir galibiyet aldık. Takım oyunuyla maçı kazandık.

Savunma ribaundlarında sıkıntı yaşadık. Rochestie, Bjelica gibi oyuncularından skor bulabilen bir ekibe karşı oynadık. Ribaundlarda dikkatli olsaydık 90 sayı üstünde yemezdik. 

Toney Douglas’tan çok iyi verim aldık. Aradığımız nitelikte bir oyuncu. Çok ciddi katkılar yaptı, McCollum ile iyi bir ikili oldular. Kariyerinin ilk EuroLeague maçında çok sert bir takıma karşı bu performansı sergilemesi ilerisi için iyi bir sinyal verdi.

Edwin Jackson bize teklif edildi ancak sekiz yabancı ile oynuyoruz. Edwin Jackson ile ilgili bir hamle düşünmüyoruz. Benchte sorun da yaşamadık. Şu anda bir transfer girişimimiz yok. 

Efes’e geleli neredeyse üç hafta oldu. Bu hafta geldiğim ilk iki haftaya nazaran daha çok antrenman yaptık. Bu, oyuncularımın rollerini ve sistemi anlamalarına önemli katkı yaptı. Hücum olarak istediğim noktadayız ancak savunmada gelişmeliyiz. Stimac’tan daha iyi verim almalıyız, kaliteli bir oyuncu. Onun verimi takım halinde yol almamız için önemli.”

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir