Galatasaray Odeabank’ın Başantrenörü Ergin Ataman, gün içinde TRT Kent Radyo İstanbul’da bir canlı yayına konuk oldu. Ataman, bu yayında İtalya günlerinden takımının bu sezonki performansına, Fenerbahçe’den çalıştığı en iyi oyunculara kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı.

 

 

 

Ataman’ın yayın boyunca yaptığı açıklamaların bir kısmı şöyle:

İtalya’da çok başarılı günler geçirdim. Orada her zaman sevgiyle karşılandım. Hak ederek çok kupa kazandım. Yaşım 51 kazanacak çok kupam var.

Şu ana kadar istenileni alamadık. Performanstan memnun değilim. Sezonun daha başındayız. Kötü başladık ama vazgeçmek Galatasaraylılığa yakışmaz. İyi oynayıp kaybettiğimiz maçlarda oldu. Kritik galibiyetler de aldık. Bu sene toplam bütçemiz dokuz milyon dolar. Euroleague’de ilk sekiz şansımız azaldı. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Krstic ile anlaştık ama sakatlanınca Pleiss’i transfer ettik. Farklı sebeplerden dolayı oyun kurucu pozisyonunda ilk tercihleri alamadık. Sezon başında ciddi bir şansızlık yaşadık. Errick McCollum’u elimizden kaçırdık.

Fenerbahçe, kupa kazanmak için Avrupanın en iyisi Obradovic’i getirdi. Obradovic çok iyi bir antrenör. Çok iyi bir takım kurdu… Ben Galatasaraylıyım bunu saklayamam… Beşiktaş gibi bir camiaya 3 kupa kazandırma başarısı gösterdim.

Hiçbir zaman Fenerbahçe’ye gitmeyi düşünemem. Zaten çok iyi bir hocaları var. Ne ben Fenerbahçe’ye gidebilirim ne de onlar bana gelebilir. Galatasaray’da 5. yılım. İnşallah 5 yıl daha çalışırım…

Çalıştığım en iyi oyuncu Petar Naumoski. Oynadığım en iyi 2 numaralar; Orhun Ene, İbrahim Kutluay ve Ufuk Sarıca. En iyi üç numaraya da Hidayet Türkoğlu’nu yazarım.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir