Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in altıncı haftasında Gran Canaria’yı 90-94 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ergin Ataman, Gran Canaria Arena’nın buz pistinden hallice zemininden şikayetçiydi.

Ergin Ataman’ın basın toplantısında yaptığı açıklamalara haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Maçla alakalı teknik ya da taktik değerlendirme yapmadan önce dikkatlerinizi sahanın kaygan zeminine çekmek istiyorum. Bu parkede bir EuroLeague maçı oynamak mümkün değil. Takımlar oyunculara 10, 20 belki 30 milyon dolarlık yatırımlar yapıyorlar. Dün idmanımız sırasında Shane Larkin sakatlandı ve kaç hafta boyunca kenarda oturmak zorunda kalacağını henüz bilmiyoruz. Bugün maç sırasında da tüm oyuncularım dokuz on kez kaydı. Bu zemin basketbol oynamaya uygun değil.”

“Oyuncularıma ne söyleyebilirim ki? Savunma yapmalarını söylüyorum ama savunma pozisyonunda bile kalamıyorlar. Oyuna gelirsek özellikle hücumda agresif bir maç oldu. Erken atışlar, erken üç sayılar. İlk yarıda onların ritminde oynama hatası yaptık ve yarıyı 52-50 geride kapattık.”

“Son beş dakikaya gelene kadar oynadığımız oyundan memnun değilim, sonrasında her şey daha iyi oldu bizim için. Oliver’i durdurmakta zorlandık, oyuna girdi ve 10 sayı attı. Savunmamızı yukarı çektik ve hücumda da iyi oynayarak maça geri döndük. Bu akşam iyi oynamadık ama son dakikalardaki akıllı ve sert oyunumuzla maçı son saniyelerde kazandık.”


*Ergin Ataman’ın, Gran Canaria maçının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamaların ham metni Eurohoops Türkiye‘deki ilgili haber üzerinden temin edilmiş olup gerekli imla ve noktalama düzenlemeleri yapıldıktan sonra yayımlanmıştır.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir