Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin dokuzuncu haftasındaki derbide Beşiktaş Sompo Japan’i konuk eden ve mücadeleden 86-90 mağlup ayrılan Anadolu Efes’te Koç Ergin Ataman, maçın ardından konuştu.

Takımın hücum performansına değinen ve hayal kırıklığına uğradığını belirten Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Beşiktaş Sompo Japan’i kutluyorum, kazanmayı hak ettiler. Biz ise inanılmaz kötü bir bireysel hücum performansı gösterdik. Bunlar olabilir, her zaman mükemmel oynayamayız ancak bu kadar kötü oynamayı da beklemiyordum. Aşırı öz güvenden dolayı son lig maçlarını kazanan kadroyu değiştirerek yeni isimlere şans verdim. Bu bize dezavantaj olarak geri döndü.

EuroLeague’de çok iyi oynayan, keyif veren bir Efes var. Demek ki Real Madrid maçı için çok da ciddi bir talep var. Herkes şu an bizim EuroLeague’deki mücadelemizi takdir ediyor. Ben de bundan mutluluk duyuyorum. Salonun üst tribünlerini açacağız. Doluya yakın bir maç olacak. Bizim EuroLeague hedeflerimiz bambaşka. Bu maçı hemen unutup yarından itibaren Real Madrid maçının hazırlıklarına başlayacağız.”

Ekibimizin “Gaziantep maçında yerli oyuncuların performansından veryansın etmiştiniz. Özellikle Efes oyuncuları Milli Takım’da ciddi roller aldılar ve bu maça o öz güven ile geldiler. O açıklamadan bu yana yerli oyuncuların performansında bir ilerleme görüyor musunuz?” sorusuna ise:

“Bugün takım halinde çok kötüydük. Gaziantep maçı farklıydı ve milli maç geldiği için onlardan beklentim fazlaydı ve o maçta oyuncularımın kötü performansları beni üzdü. Onlardan beklentim yüksekti. Bugün sahanın en kötüsü, en iyi oyuncumuz Rodrigue Beaubois idi. Larkin beş top kaybetti. O nedenle yerli ve yabancı ayırmadan çuvaldızı herkese batırmalıyız.”

Maçı double-double ile tamamlayan Adrien Moerman ise şu şekilde konuştu:

“İlk çeyrek dışında maçta hiç iyi değildik. İkinci çeyrekte savunma performansımızı diri tutamadık ve geri gelmeye başladılar. İkinci çeyrekte 33 sayı buldular. İkinci yarı ile beraber agresifleştik ve üçüncü çeyrekte sadece 20 sayı yedik ama maalesef kazanamadık. Şimdi önümüzde Real Madrid maçı var, ona odaklanacağız.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir