Fenerbahçe Doğuş’un yardımcı antrenörü Erdem Can, Utah Jazz’ın daveti üzerine NBA Yaz Ligi’nde görev yapacak.

Fenerbahçe Doğuş’ta Zeljko Obradovic’in yardımcı antrenörlüğünü yapan Erdem Can, Utah Jazz organizasyonunun daveti üzerine NBA Yaz Ligi’nde görev yapacak.

Erdem Can’ın da teknik kadrosunda yer alacağı Utah Jazz, 2-5 Temmuz tarihleri arasında Utah’ın ev sahipliğinde düzenlenecek NBA Yaz Ligi organizasyonunun ilk etabına katılacak. NBA Yaz Ligi organizasyonları kapsamında Erdem Can’ın ikinci durağı ise 6-17 Temmuz tarihleri arasında Utah Jazz ile birlikte Las Vegas olacak.

Erdem Can, Utah ve Las Vegas’ta düzenlenecek bu organizasyonlarda, üçüncü kez önemli bir deneyim yaşama fırsatı bulacak. Ayrıca geçtiğimiz yaz da bu önemli organizasyona katılım için davet almış ancak Milli Takım görevi nedeniyle 2017 NBA Yaz Ligi’nde görev yapamamıştı.

Konu hakkında Fenerbahçe’ye açıklamalarda bulunan Erdem Can, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Öncelikle, üst üste dördüncü kez Utah Jazz tarafından NBA Yaz Ligi’ne çağrılmak benim için gurur verici. Bu, aynı zamanda oradaki ekiple birlikte geçirdiğimiz sürecin verimliliğini de bir düzeyde gösteriyor. Hem benim açımdan hem de onlar için Yaz Ligi süresince fazlasıyla fikir paylaşımında bulunuyoruz. İki tarafın vizyonu açısından da önemli bir periyot olduğunu düşünüyorum. Bunları da bir düzeyde kendi takımlarımızda uygulamaya çalışıyoruz. Yaz Ligi içerisinde bir de 10 Temmuz tarihinde katılacağım uluslararası basketbol kliniği olacak. Organizasyon tarafından düzenlenecek seminerde konuşmacı olacağım. O da benim için önemli bir tecrübe olacak. Aynı zamanda hem ülkemi hem de takımımı orada temsil ediyor olmak gurur verici. Yaz Ligi sürecinin tüm etkinlikleriyle birlikte benim için önemli bir deneyim olduğuna inanıyorum. Her geçen yıl benim adıma daha olumlu, daha pozitif bir tecrübe oluyor.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir