Beşiktaş Sompo Japan’ın Aris deplasmanından uzatma sonunda 65-72 galip ayrıldığı Basketbol Şampiyonlar Ligi 12. hafta maçının ardından yardımcı antrenör Engin Gençoğlu ve Birleşik Amerikalı forvet Kyle Weems basın toplantısına katılan isimlerdi.

Gençoğlu: “Çok zor bir maçtı. Maçtan evvel bunu biliyorduk zira Aris son beş maçını kaybetmişti. Onların potansiyelini, taraftar kuvvetlerini biliyorduk. Maçtan önce oyuncularımızla bu maçın kolay olmayacağına dair konuştuk. Ayrıca bugün hücum tarafımız iyi değildi. Topu paylaşmadık, dolaştıramadık, doğru şutları bulamadık. Bu bize problem yarattı. Yine de bu kadar zor bir deplasman maçından alınan iyi bir zaferdi bizim için.

Weems: “Aris’e tebrikler bu zor maç için. Çok sert oynadılar. Evlerinde iyi oynuyorlar ve bu akşam çokça yürek ve karakter gösterdiler. En iyi oyunumuzu oynamadık. Nihayetinde buraya kazanmaya gelmiştik ve kazandık. Hatalarımızdan ders çıkarmalıyız. Koçun da dediği gibi topu paylaşmadık, takım olarak oynamadık. Normalde 20’den fazla asistimiz olurdu; bugün 12 tane var. Yarın video izleyeceğiz. Daha iyiye gitmek istiyoruz.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir