A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, EuroBasketWomen 2019 Elemeleri kapsamında B Grubu’nda 86-48 kazanılan Estonya mücadelesinin ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

“Öncelikle hedefimiz hala devam ediyor. Birinci olarak direkt katılmak istiyoruz. Avantajlı durumdayız. Belarus ve Polonya deplasmanı maçları var. Avantaj bizde ama yarış açık. Şubat’ta oynadığımız iki maçla ilgili ise Belarus’ta önemli galibiyet aldık. Estonya bizden aşağıda bir takım. Oyuncular da kazanacağımız biliyorduk. Konsantre olamadık bugün, basit hatalar oldu. Biz bundan iyiyiz. İstanbul seyircisine en iyi oyunumuzu seyrettiremetik. Yavaş yavaş yeni oyuncular da bayrağı devralmaya başlıyor. Geçiş süreci yaşıyoruz. Bu pencere maçları zor oluyor. Fikstür çok yoğun oluyor. EuroCup, EuroLeague, Lig ve Türkiye Kupası’nda fazla ara olmuyor. Burada yeni bir konsantrede bulunmak için hepsi mental olarak özveri gösteriyor. Bunlar için teşekkür ediyorum onlara. Herkes profesyonel ve kararlı davrandı. Kadın Basketbol için çalışan herkese de teşekkür ediyorum.”

Cansu Köksal’ın maç sonu sözleri ise şu şekilde: “Dörtte dört yaptık. Takım akradaşlarımla gayet iyi mücadele ettik. İyi bir çalışma sürecinin ardından tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim.”

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

1 Comments

  1. yedi - 15/02/2018

    Koçu ayrıca tebrik etmek gerek. Çok rahat gibi görünen iki galibiyet aldı, takımı gençleştirdi ve kayıpsız yoluna devam ediyor. Belarus hiç küçümsenecek bir rakip değildi, galibiyeti o kadar kolay görmemek gerek. Bu takıma yapılacak son takviyeler ise İnci Güçlü ve Funda Nakkaşoğlu olmalı. İlerleyen dönemde rotasyonun içerisinde olmalı bu iki isim.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir