İtalya Kupası’nın 40. finalinde EA7 Emporio Armani Milano, Dinamo Sassari ile karşılaştı. Milano, maçı 84-74 kazanarak İtalya’daki dominasyonunu sürdürdü.

Maça 7-0’lık seriyle başlayan Sassari, üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek yüzdeyle oynayarak ilk çeyreği 19-11 önde kapattı. Pota altını başarılı bir şekilde kapatan ancak Sassari’nin dış şutlarına engel olamayan Milano, savunmasının başlattığı bir atakla farkı indirmeye başladı. Rakim Sanders’ın önderliğinde Sassari’ye yaklaşan Milano, devre arasına sadece iki sayı geride girdi: 36-34.

Ricky Hickman’ın da Sanders’a katılmasıyla ritm bulmaya çalışan Milano, enerjik savunmasını da devam ettirdi. Çeyrek ortasında Gani Lawal ve Dusko Savanovic ile farkı yeniden çift hanelere yaklaştıran Sassari, Hickman’ın katkılarıyla gelen 7-0’lık bir Milano serisine mani olamayarak son on dakikaya 56-54 geride girdi. Stipcevic ve Savanovic’in bireysel çabalarıyla ayakta kalmaya çalışan Sassari’ye savunmayla yanıt veren Milano, Hickman’ın da liderliğiyle maçı 84-74 kazanmayı bildi. Milano bu zaferle birlikte üst üste ikinci, toplamda da altındı kez İtalya Kupası’nı müzesine götürdü.

(5/7) üçlükle 25 sayı, 3 ribaund, 2 asist, 1 top çalma ile maçı tamamlayan Ricky Hickman, finalin en değerli oyuncusu oldu. Rakim Sanders‘ın 15 sayı, 6 ribaund, 3 asist, 2 top çalma, 1 blokluk performansı da Milano’nun zaferine büyük katkı yaptı.

Sassari’de ise Trevor Lacey‘nin 15 sayı, 2 ribaund, 2 top çalmalık oyunu kulüp tarihindeki beşinci kupa finali mağlubiyetine engel olamadı.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir