Doğu Konferansı’nda daha iddialı konuma gelmeyi hedefleyen Washington Wizards, bu doğrultuda Dwight Howard’ı kadrosuna kattı.

Brooklyn Nets ile Charlotte Hornets arasındaki takasla Brooklyn Nets’e geçen ve Nets tarafından da serbest bırakılan Howard, başkent ekibine 5.3 milyon dolar değerindeki bir yıllık kontrat ile resmen katıldı.

2004 yazında birinci sıradan Orlando Magic tarafından draft edilen Dwight Howard, 2011/12 sezonunun sonuna kadar Magic oyuncusu olarak kaldı ve burada gösterdiği dominant performans onu ertesi sezon Lakers’a taşıdı. Şampiyonluk hedefiyle kurulan Lakers kadrosu, NBA tarihinin gördüğü en büyük hayal kırıklıklarından biri olunca ertesi sezon Houston Rockets kadrosuna dahil oldu.

Üç yılını Rockets ile geçiren 32 yaşındaki pivot, buradaki son sezonunda başlayan düşüşüne Hawks forması ile de engel olamadı ve geçtiğimiz sezonun başında Hornets kadrosuna katıldı.

Michael Jordan’ın takımı Hornets’ta kendini yeniden bulan Howard, forma giydiği 81 maçta ortalama 30.4 dakika parkede kaldı ve 16.6 sayı, 12.5 ribaund, 1.3 asist ve 1.6 blok ortalamalarını yakaladı.

14 yıllık NBA kariyeri bulunan Dwight Howard, sekiz kez All-Star olma onuruna erişirken, beş kez de All-NBA takımına seçildi. Dört kez yılın savunma takımında yer alan deneyimli pivot, üç kez ise yılın savunmacısı seçildi.


Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir