FIBA Basketball Şampiyonlar Ligi’nin beşinci haftasında Banvit deplasmanda karşılaştığı Rosa Radom’a 1 sayı farkla 49-48 mağlup oldu.

Karşılaşmaya istediği gibi başlayan Bandırma ekibi Tolga Geçim ve Taylor’ın sayılarıyla maça 0-5 önde başladı. Devamında Gasper Vidmar’ın basketiyle farkı arttıran Banvit, Tolga’dan bulduğu sayılar ile skoru 2-10’a getirdi. Bu dakikadan sonra takip halinde bulduğu basketler ile farkı indiren Radom çeyreğin bitimine 2 dakika 26 saniye kala farkı 1 sayıya kadar indirdi. (9-10) Çeyreğin son bölümünde Banvit skoru korumaya çalışırken ilk çeyreği de 11-15 önde kapatmasını bildi.

İkinci çeyreğe Thomas, Vidmar sayılarıyla başlayan Banvit ilk yarının bitimine 3 dakika 54 saniye kala farkı tekrar çift hanelere çıkardı. (15-25) Düşük skorla geçen maçta Tolga Geçim ve Metehan Akyel ile sayılar bulmaya devam ekip soyunma odasına 14 sayı farkla 19-33 önde girmeyi başardı.

basketballcl.com

basketballcl.com

Üçüncü çeyreğe Rautins ve Kulig’in sayılarıyla başlayan Banvit devamında art arda gelen Radom ataklarına engel olamayınca fark bir anda tek haneli sayılara kadar indi. (29-37) Sokolowski ve Punter ile sayılar bularak farkı git gide azaltan Polonya ekibi son çeyreğe 6 sayı farkla 34-40 geride girdi. Banvit ise ilk yarı 31 sayı atmasına rağmen bu çeyrek sadece 9 sayıda kaldı.

Son çeyreğe Punter ile gelen art arda basketler ile başlayan Rosa Radom devamında Piechowicz’in sayılarıyla skoru eşitledi. (40-40) Bu dakikadan sonra Thomas ve Kulig ile sayılar bularak farkı tekrar attıran Banvit maçın bitimine 5 dakika 14 saniye kala skorda 42-46 üstünlüğünü sürdürdü. Bu dakikadan sonra maçın bitimine kadar sadece 2 sayı bulan ekip son 4 dakika 32 saniyede hiç sayı bulamazken karşılaşmadan 49-48 mağlup ayrıldı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir