RÖPORTAJ: Kemal Rutkay Özcan


Ekibimizden Kemal Rutkay Özcan, PTT Erkekler Türkiye Kupası öncesi Anadolu Efes’in kaptanı Doğuş Balbay ile bir röportaj yaptı.

Oynanan son maçın kendilerine yakışmadığını ve yarın daha iyi bir senaryo olacağını belirten Doğuş Balbay, işte röportajın detayları ve kaptanın cümleleri:

PTT Erkekler Türkiye Kupası’nın İstanbul’da düzenlenecek olması, kendi seyircinizin önünde oynamak sizin için bir avantaj yaratıyor mu?

“Açıkcası biz bu kupayı Antep’te de kazandık. İstanbul, Antep veya herhangi bir yerde olması bizim için çok fazla şeyi değiştirmeyecek. Önemli olan her maça ayrı ayrı konsantre olmak ve üçüncü maçı oynayıp final maçına yükselmek. Fenerbahçe Doğuş maçına en iyi şekilde hazırlanıp tüm gücümüzü ortaya koymaya çalışacağız. Umarım İstanbul’da düzenlenen PTT Türkiye Kupası’nda kupaya uzanan taraf biz oluruz.“

Son oynadığınız Fenerbahçe maçı farklı bitti. Bu sizin için extra bir motivasyon kaynağı mı?

“Farklı mağlup olduğumuz bir maçtan sonra motive olmamız gerekiyor. Oynadığımız son maç bize yakışmayan bir mağlubiyet oldu. Yarın daha iyi bir senaryo olacak diye düşünüyorum.”

 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir