Anadolu Efes ile karşılaştığı Play-off Yarı Final serisini 3 – 1 geçen Beşiktaş Sompo Japan’dan DJ Strawberry ile galibiyet sonrası bir röportaj gerçekleştirdik. Strawberry, ekibimizden Kemal Rutkay Özcan’ın sorularını yanıtladı.

  • Öncelikle galibiyet için tebrikler. Maç hakkındaki görüşlerini alabilir miyiz?

”Teşekkürler. Çok sert oynadık. Maçın başından itibaren sert ve kararlı bir şekilde oynamak istedik. Kazandıkları maçtan sonra cevap vermek isteyeceklerini biliyorduk ama kararlı bir şekilde oynumuzu oynarsak kazanabileceğimizi de biliyorduk.”

  • Olaylı geçen üçüncü maçtan sonra tekrar odak noktanızı sahaya çevirip farklı bir galibiyet aldınız. Bunu nasıl başardınız?

”Kendimize güvenmeye ve yaptığımız işe inanmaya devam ettik. Üçüncü maçta şutları sokamadık ve bunun böyle gitmeyeceğini, sonunda o şutları sokacağımızı biliyorduk. Bugün de böyle oldu ve bunun yanında harika bir savunma yaptık. Bu, bizim için kilit noktaydı.”

  • İki yıl önce Karşıyaka ile ligi kazandığınızda Play-offların en iyi oyuncularından biriydin ve şimdi de çok iyi bir performans sergiliyorsun. Bunun hakkında neler söylemek istersin?

”Bu takımın en tecrübeli oyuncularından biriyim. Koç bana güveniyor, ben de kendime güveniyorum. Benim Play-offlarda kendim gibi oynamam, iyi oynamam takımımız için çok önemli. Takıma liderlik yapmaya, herkes ile konuşmaya, üzerlerinde baskı hissetmemeleri ve oynadıkları oyundan keyif almaları için yardımcı olmaya çalışıyorum. Takıma bu enerjiyi, tempoyu getiriyorum onlar da beni takip ediyorlar.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir