Yıllardır Dimitris Dimantidis-Vassilis Spanoulis ikili özelinde süregelen Olympiakos-Panathinaikos rekabeti, Diamantidis’in parkelere veda etmesinin ardından da eğlenceli bir şekilde devam ediyor gibi görünüyor. Yunanistan’ın bitirim ikilisi, binlerce kişilik salonların ardından bu kez de düzenlenen bir sokak basketbolu turnuvasında karşı karşıya geldi.

“Glyfada 3×3 International Tournament”te karşı karşıya gelen ezeli rakipler, turnuva kapsamında amaçlanan, engellilerin spora eğilimini artırma ve maddi yardıma destek olurken; başarılı basketbolcular, bu insanlara onların belki de hayatlarında uzun bir süre unutamayacakları birer anı vermiş oldu. Diamantidis ve Spanoulis’in yanında, Giorgos Printezis, Nick Calathes, Antonis Fotsis, Thodoris Papaloukas, Lazaros Papadopoulos ve Dimos Ntikoudis gibi basketbol dünyasının efsane isimleri de organizasyonda boy gösterdi.

Bu turnuvayla birlikte, sahadaki rekabet ve galibiyet hırsının orada kaldığı, en ezeli rakiplerin bile gerçek dünyada iyilikler adına işbirliği yapabileceği görülmüş oldu.

eurohoops.net

eurohoops.net

spanoulis diamantidis


Kaynak: naftemporiki.gr

Sina Şen

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir