Almanya Ligi’nin vasat altı ekiplerinden Basketball Löwen Braunschweig’a ülkenin en iyi oyuncusunun eli değebilir.

Basketbol hayatını Atlanta Hawks’ta sürdüren oyun kurucu Dennis Schröder, Almanya merkezli televizyon kanalı Telekom Sports’a yaptığı açıklamada Braunschweig’ın bir kısmını satın almak istediğini belirtti. Braunschweig doğumlu yıldız oyuncunun dün oynanan ve yerinden takip ettiği Mitteldeutscher karşılaşması sırasında saha kenarında gerçekleşen röportajdaki ifadeleri şu şekilde:

Burada kesinlikle birçok şey yapmak ve tabî ki finansal anlamda takıma yardımcı olmak istiyoruz. Eş sahip olarak bir söz hakkımın olabilmesi için takımı satın alacağım. Almanya’da ilk beşe girmeyi kesinlikle istiyoruz. Bu benim hayalim zira Braunschweig’lıyım ve bunun üzerinde mutlaka çalışacağız.

24 yaşındaki isim 2011-13 yılları arasında, NBA Draft 2013’te seçilip, ABD yolunu tutmadan evvel Braunschweig adına ter dökmüştü. 2000’de kurulan Aşağı Saksonya temsilcisi ligde bulunduğu 18 sezonda iki play-off yarı finali gördü. 2009-10 sezonunda normal sezonu dördüncü bitirerek tarihinin en başarılı dönemini yaşayan Braunschweig, 2005-06 sezonundan itibaren ligin 16 takımdan 18 takıma çıkarılması sayesinde o sezonu bir alt kümede geçirmekten kurtuldu.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir