Yeni sezona daha iddialı girmek isteyen Khimki Moskova, EuroLeague arenasında yeniden şans arayan Dee Bost’u kadrosuna kattı.

Gün içinde geçen dedikodular resmiyet kazanırken Khimki, yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz sezon Fransız ekibi SIG Strasbourg’da forma giyen Dee Bost ile bir yıllık sözleşme imzaladık.” ifadelerine yer verildi.

Koç Georgios Bartzokas ise Dee Bost’un transferi ile ilgili şunları söyledi:

“Bost, şu an basketbolun en verimli yaşlarından birinde. O, oyunun iki tarafını da oynayabilecek bir oyuncu. Aynı zamanda iyi bir savunmacı ve iyi bir yaratıcı. O bir oyun kurucu ve set hücumlarında da geçiş hücumlarında da çok başarılı. Üst düzeyde oynayabileceğini kanıtlamak için büyük bir motivasyonu var. Geçmişte koç olarak ona karşı defalarca oynadım hatta Barcelona koçu iken onu transfer etmeyi de denedim. Şu an onunla çalışma fırsatımız olacak ve bu konuda çok mutluyum.”

EuroLeague arenasına geri dönen Dee Bost ise transferi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Khimki kadrosuna dahil olmaktan ve Bartzokas gibi bir koçla çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu fırsatı bana tanıdığı için ona ve kulübe teşekkür ediyorum. Çok çalışarak maçlarımızı kazanacağımızı ümit ediyorum.”

 Daha evvel Trabzonspor formasını da terleten 28 yaşındaki Dee Bost, kariyerindeki 10. takımında forma giyecek.


Kaynak: bckhimki.ru

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir