PTT Erkekler Türkiye Kupası’nın çeyrek final ayağında Eskişehir Basket ile karşılaşan Darüşşafaka Basket’te tecrübeli çalıştırıcı David Blatt basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Dün basın toplantısında söylediğim gibi kupa maçlarının farklı dinamikleri vardır. Bu tip maçlara ne kadar fazla hazırlanırsanız hazırlanan, maç esnasında beklenmedik şeylerle karşılaşabilirsiniz. Esasında ilk yarıda da gayet iyi oynadık ancak onlar zor şutları soktular. Bu sayede de maça tutundular.”

“İkinci yarıda ilk yarıdaki savunmamıza devam ettik. Rakibimizi yormaya başladık. İlk yarıda soktukları şutları sokamadılar ve farkın açılmasını sağladık. Dün de söylediğim gibi bu kupada çok kaliteli maçlar seyredeceksiniz. Bugün böyle oldu, yarın da böyle olacak.”

“Esasında bu maça da belirli bir sayıda bekliyorduk ama komik bir saatte oynandığı için böyle oldu. Diğer maçlarda durumun böyle olmayacağını umut ediyorum.”

“Atletizm beyin olmadan pek işe yaramaz. Doğru aklı bunun yanına koymadığınız sürece bir anlamı olmaz. Benim takımımın adanmışlığını sahada görmediğimiz sürece atletizmin bir önemi kalmaz. Üst seviye takımlara karşı oynarken oyun aklı ile bunu birleştirmek zorundasınız.”

“Ne kadar akıllı oynarsanız da oynayın boş şutları sokup, alanı iyi paylaşmadığınız sürece bir anlamı kalmaz. Üst seviyede ancak böyle fark yaratabilirsiniz.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir