Adidas Next Generation Tournament’ın Malaga etabında ilk gün geride kaldı. Hatta şuan itibariyle ikinci gün karşılaşmaları bile oynanıyor.

Malaga etabının açılış günü bizim adımıza tam bir felaketti.  Bu turnuvada ilk kez yer alan Darüşşafaka Doğuş, A Grubu’nda iki maça birden çıktı. Turnuvanın ilk mücadelesinde Estudientes ile karşı karşıya gelen Daçka, harika bir ilk yarı performansının ardından soyunma odasına 34-27 önde gitti. Ancak ne olduysa, ikinci yarıda oldu. Pablo Suarez&Alex Tamayo&Diego Alderete üçlüsünü durduramadık ve maçı son çeyrekte verdik. Gruptan çıkmamız için açılışı iyi yapmamız gerekiyordu fakat istemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Temsilcimizde 2000 doğumlu Yavuz Gültekin, kötü bir saha içi yüzdesine rağmen rakip potaya tam 20 sayı bıraktı. Ayrıca 11 de ribaund aldı ve double-double yaptı. 1999 doğumlu Leon Harun Apaydın ise maçı 11 sayı-5 ribaund-2 asist ile noktaladı.

@NBAWORLD17

@NBAWORLD17

Bu mağlubiyetin ardından USK Prag karşılaşması hayati önem taşıyordu. Grupta çıkma ümitlerimizi devam ettirebilmemiz için rakibimizi muhakkak yenmeliydik. Kağıt üzerinde de bana göre grubun en zayıf ekibi Çek Cumhuriyeti temsilcisiydi. Ancak rakibimiz ilk yarıda öyle işler yaptı ki, Darüşşafaka Doğuş hamle yapamadı. İlk 20 dakikayı da 38-29 geride kapattık. Üçüncü çeyrek ile birlikte USK Prag farkı çift hanelere kadar çıkarttı.  Özellikle Radek Fransky harika bir maç oynadı ve 34 index puanı ile de maçın adamı oldu. Daçka cephesinde ise Yavuz Gültekin yine üzerine düşen görevi yaptı. Ancak ona yardımcı olacak bir isim bulamadık. 23 dakika sahada kalan Leon Harun Apaydın, kötü bir maç çıkardı. Mert Akay da istediği ritmi yakalayamadı ve 12 şutta sadece iki isabet buldu. Dolayısıyla da sahadan 71-49 mağlup ayrıldık ve grupta 2’de 0 yaptık.

Malaga etabında bugün de altı karşılaşma oynanacak. Darüşşafaka Doğuş’un rakibi Unicaja Malaga. Gruptan çıkma şansımız kalmadı ve prestij mücadelesi için sahada olacağız. Unicaja Malaga’nın hedefi ise grup liderliği. Maçın başlama saati 16:00. Diğer grupta ise Real Madrid-Bayern Münih mücadelesi izlenmeye değer. İşte Coin’de ikinci günün programı;

16:00 | Unicaja Malaga – Darüşşafaka Doğuş

18:00 | Estudientes – USK Prag

20:30 | Real Betis Seville – Cibona Zagreb

22:30 | Real Madrid – Bayern Münih

 

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir