Darüşşafaka Doğuş

Darüşşafaka Doğuş

Temsilcimiz Darüşşafaka Doğuş, THY EuroLeague’de yarın akşam iki maç aradan sonra sahasına dönecek ve İspanyol rakibi Baskonia karşısına galibiyet için çıkacak.

Daçka, Turkish Airlines EuroLeague’de ilk yarıyı sekiz galibiyet ve yedi mağlubiyetle kapatmış, geçen hafta Maccabi deplasmanında galibiyeti son saniyelerde kaçırmıştı. 

Daçka, geriye kalan 14 maçın 8’ini sahasında oynayacak. Ocak ayında da İstanbul’da üst üste dört maça çıkacak Daçka, bu avantajlı fikstürün ilk ayağında Baskonia’yı ağırlayacak. İki takımın 12 Aralık’ta Vitoria’da oynadığı ilk maçı Baskonia, etkili bir oyundan sonra 83 – 52 kazanmıştı. 

Daçka’da sakatlığı süren Marcus Slaughter dışında eksik yok. Sağ el bileğindeki hafif sakatlığı bulunan Will Clyburn ise kadroda yer alıyor. Sahaya çıkacak 12 oyuncuya Koç David Blatt, yarın ki sabah antrenmanından sonra karar verecek.

Darüşşafaka Doğuş, bu sezon maçların üçüncü çeyreklerinde yakaladığı ivmeyle dikkat çekiyor. 16 maçın 10’unda üçüncü çeyreklerde rakibine üstünlük kuran Daçka, maçlardan birini berabere bitirirken, beşini ise geride kapadı. En etkili üç çeyreği ise deplasmanda Zalgiris (35-21 +14) ile, sahasında (27-13 +14) ve deplasmanda (35-14 +21) Maccabi’ye karşı oynadı.

Dilara Durmuş

Genel Yayın Yönetmeni @TrendBasket / İletişim: dilara-durmus@hotmail.com * dilaradurmusssss@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir