Geri1 of 3

Danimarka deplasmanındaki Banvit, rahat bir galibiyet elde etti!

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi 14. haftasında A grubundaki son karşılaşmasında Banvit, Danimarka ekibi Bakken Bears’a konuk oldu. Temsilcimiz, rahat geçen karşılaşmada Bakken Bears’ı 92-68 mağlup etmeyi başardı.

Banvit’in ilk beşi: Edo Muric- Gediminas Orelik- Gasper Vidmar- Jeremy Chappell- Jordan Theodore

Bakken Bears’ın ilk beşi: DeVaughn Akoon-Purcell- Thomas Laerke- Mike Gesell- Kristjan Kitsing- John Williamson

Temsilcimiz Banvit’in A grubundaki son karşılaşmasında açılışı iki sayılık isabetiyle Edo Muric yaptı. Danimarka ekibi Bakken Bears, bulduğu atışlarda isabeti sağlayamazken Banvit, Orelik ve Theodore ile art arda sayılar bularak henüz bir buçuk dakika geçmişken rakibine molayı aldırdı (0-7). Molanın ardından skor bulmaya devam eden ekibimiz, çeyreğin bitimine 06.43 kalana dek potasında sayı görmedi (2-10). Danimarkalı ekipten Williamson’ın bulduğu bu isabete Chappell’in üç sayılık isabetiyle cevap veren temsilcimiz, çeyreğin yarısına gelinirken Vidmar ve Orelik’in de skora katkı sağlamasıyla farkı 15 sayıya kadar çıkardı (2-17). Temsilcimiz, sonraki dakikada kötü şut tercihleri ve top kayıplarıyla oynarken Bakken Bears, 4-0‘lık mini bir seri yakaladı (6-17). Banvit, bu seriye serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle karşılık verirken, Tolga Geçim’in bulduğu iki sayılık basket çeyreğin skorunu belirledi (8-23).

İkinci çeyreğin başında Banvit, Chappell yerine genç oyuncu Furkan Korkmaz’ı ileri sürerken, çeyreğin ilk sayıları Danimarkalı ekipten geldi (10-23). Banvit’in cevabı, gecikmeden Metehan Akyel’den geldi (10-25). Danimarkalı ekip Gesell ve Williamson ile skor bulmaya devam ederken, bu sefer karşılık veren isim Merthan Mutlu oldu (14-27). Williamson önderliğindeki Bakken Bears, bitime 04.41 kala farkı sekiz sayıya indirse de temsilcimiz, Theodore ve Vidmar ile bulduğu sayılarla skoru 22-35‘e getirdi. Bitime üç dakika kala Bakken Bears, Williamson ile elde ettiği serbest atışlarda başarılı olamazken, Orelik ve Theodore’nin sayıları sonucunda Danimarka ekibi, molayı almak zorunda kaldı (24-39). Molanın ardından kalan iki dakika temsilcimizin 7-2‘lik üstünlüğü ile geçildi ve Banvit, deplasmanda soyunma odasına 46-26 önde girdi.

basketballcl.com

basketballcl.com

Karşılaşmanın ikinci yarısı Danimarkalı ekipten Akoon- Purcell’in çabuk basketiyle başlarken; cevap, hiç gecikmeden Chappell’den geldi (28-48). Orelik, üst üste bulduğu beş sayıyla skorda takımına önderlik ederken, Muric ve Vidmar’ın da katkılarıyla çeyreğin bitimine altı buçuk dakika kala fark, 29‘a adeta fırladı (30-59). Bakken Bears bu duruma, 7-0‘lık bir seriyle karşılık verirken, Banvit bençine molayı aldırdı (37-59). Moladan Danimarkalı ekibin üçlüğüyle dönülürken, Banvit tarafında Kulig aynı şekilde cevap verdi (40-63). Bakken Bears tarafında Williamson, bulduğu 17 sayıyla etkili olmaya devam ederken, temsilcimiz de çeşitli oyuncularla skor bulmaya devam etti ve üçüncü periyot, 74-47 Banvit üstünlüğüyle sona erdi.

Mücadelenin son on dakikasına Tolga Geçimin üç sayılık isabetiyle girilirken, Doğukan Sönmez’in bulduğu sayılarla birlikte fark, 32‘ye çıktı (47-79). Banvit’in genç oyuncularını ileri sürdüğü son periyotta dakikalar, iki takımın karşılıklı basketleriyle geçilirken; çeyreğin yarısında skor, 57-86 idi. A grubunda Monaco’nun ardından ikinci sırada bulunan temsilcimiz Banvit, son maçında grup sonuncusu Bakken Bears’ı 68-92 mağlup etti. Banvit’in yıldız oyuncusu Theodore, 16 sayı ve 12 asist ile double-double yaparak yıldızlaştı!

Geri1 of 3

Danimarka deplasmanındaki Banvit, rahat bir galibiyet elde etti!

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir