Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun son haftasında Darüşşafaka’ya konuk olan Gaziantep Basketbol, maçtan 77 – 83 galip ayrıldı ve ligde kalmayı başardı.

Karşılıklı basketlerle başlayan kritik mücadelede, ilk beş dakikayı ev sahibi ekip sekiz sayılık farkla önde geçerken; 8 – 0’lık seri ile maça dönen konuk ekip, çeyreği de 21 – 23‘lük skorla önde tamamladı. İkinci çeyreğe de 6 – 0’lık seri ile başlayan Gaziantep, çeyreğin büyük bölümünü üstün ve önde götüren taraf oldu. Ancak ilk yarının son iki dakikasında toparlanan ve oyuna ağırlığını koyan Daçka, 13 – 0’lık seri ile öne geçti ve soyunma odasına 39 – 35‘lik skorla önde gitti.

İkinci yarıya da hızlı başlayan yeşil siyahlılar, çeyreğin son beş dakikasına dokuz sayılık farkla önde girerken; konuk ekip çeyrek sonuna doğru toparlandı ve karar çeyreğine 62 – 63‘lük skorla önde gitti. Final çeyreğinde hiç geri düşmeyen ve oyunu kontrol eden Gaziantep Basketbol, karşılaşmadan 77 – 83‘lük skorla galip ayrıldı ve Yeşilgiresun Belediyespor’un da kaybetmesiyle birlikte BSL’de kalmayı başardı.


İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir