Geri1 of 2İleri

CSKA Moskova, kötü başladığı maçı iyi bitirdi ve galip geldi! | #EuroLeague

EuroLeague’in favorilerinden olan CSKA Moskova, sezona Olimpia Milano’yu ağırlayarak başladı ve maçtan 93 – 84 galip ayrıldı.

CSKA Moskova ilk beşi: Leo Westermann, Nnado De Colo, Andrey Vorontsecivh, Nikita Kurbanov, Kyle Hines

Olimpia Milano ilk beşi: Jordan Theodore, Andrew Goudelock, Vladimir Micov, Kaleb Tarczewski, Amath M’Baye

Maçta perde Kyle Hines’ın pota altından bulduğu sayı ile açıldı. Yakından tanıdığımız Vladimir Micov ve Jordan Theodore ile 6 – 0‘lık seri yakalayan Milano, çeyreğin ilerleyen dakikalarında farkı çift hanelere kadar çıkarmayı başardı. Çeyreği bu farkla önde götüren konuk ekip, savunma direncini yüksek tutmaya devam etti. Hücumda iyi top çeviren Milano, çeyreği 16 – 30 önde tamamladı.

İkinci çeyrek, Andrew Goudelock ve Will Clyburn’ün karşılıklı basketleri ile başladı. Othello Hunter ve Cory Higgins ile sayılar bulmaya devam eden ev sahibi ekip, farkı tek hanelere indirdi. Ancak savunmada aksayan ve basit fauller ile farkın yeniden açılmasını önleyemeyen CSKA, ilk yarının son iki dakikasına farkı altıya indirerek girdi. Goudelock’ın basketlerine engel olamayan CSKA Moskova, Dairis Bertans’ın da son saniye basketini önleyemeyince soyunma odasına 38 – 48 geride girdi.

euroleague.net

euroleague.net

İkinci yarı Higgins’in basketi ile başladı ve ev sahibi ekip, 6 – 0‘lık seri ile farkı dörde kadar düşürdü. Konuk ekip, ikinci yarıdaki ilk sayılarını Tarczewski ile bulsa da CSKA’nın gümbür gümbür gelişini önleyemedi ve çeyreğin bitimine 6.40 kala Milano molası geldi.(47 – 50) Moladan top kaybı ile dönen konuk ekip, önce Higgins, sonra Rodriguez’in sayılarına engel olamayınca maç başından sonra ilk kez geri düştü. Gudaitis ve Bertans ile krizden çıkan Milano, üstünlüğünü karşılıklı basketler ile de olsa son dakikaya kadar korumayı başardı. Ancak momentumu yakalayan ev sahibi ekip, son çeyreğe 65 – 64 önde girmeyi başardı.

Final çeyreğini açan basket Jordan Theodore’dan geldi. İlk basketini Hines ile bulan ev sahibi ekip, maçın  son beş dakikasına beş sayı önde girdi. Westermann ile bir üçlük daha bulan ve farkı sekize çıkaran CSKA, 4.12 kala rakibine molayı aldırdı.(80 – 72) Moladan Bertans’ın basketi ile dönen konuk ekip, Micov ile sayı bulmaya devam etti. Oyunun tıkanması neticesinde ise maçın bitimine 1.51 kala ev sahibi ekibin molası geldi.(87 – 80) Moladan 4 – 0‘lık seri ile dönen CSKA, rakibine kolay sayı bulma şansı vermedi ve maçtan 93 – 84 galip ayrıldı.

Geri1 of 2İleri

CSKA Moskova, kötü başladığı maçı iyi bitirdi ve galip geldi! | #EuroLeague

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir