Geri1 of 2İleri

CSKA Moskova Deplasmanda Armani Exchange Milano’yu Dağıttı | 107-81

Maça Nando De Colo’nun serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle başlayan CSKA Moskova, maça hücumda tam olarak istediklerini yapamayarak başlayan Armani Exchange Milano’ya karşı skor üstünlüğüne sahip olarak başladı. İlk üç dakika sonunda 8-2’lik CSKA Moskova üstünlüğü varken Dairis Bertans attığı iki üçlükle Armani Exchange Milano ‘nun ilk sekiz sayısından altısını atmış oldu ve ilk beş dakika 10-8’ lik CSKA Moskova üstünlüğüyle geçildi. Televizyon molası öncesinde Vladimir Micov-Kaleb Tarczewski ikilisinin yaptığı alley-oop ile hareketlenen Armani Exchange Milano, televizyon molası sonrasında iyi hücum edemeyince ve CSKA Moskova Armani Exchange Milano’nun savunmadaki zaaflarını iyi değerlendirince CSKA Moskova ilk çeyreği 23-15’lik üstlükle kapadı.

İkinci çeyreğe Cory Higgins ve Kyle Hines’ın attığı basketlerle başlayıp skoru 27-19’a getiren CSKA Moskova’ya Armani Exchange Milano Amath M’Baye ile cevap verdi. Amath M’Baye önce güzel bir smaca imza atarken sonrasında da attığı üçlükle skoru 27-24 yaptı ve bu üçlük sonrası CSKA Moskova koçu Dimitris Itoudis mola aldı. CSKA Moskova moladan iyi dönen taraf oldu. Armani Exchange Milano savunmasının dengesini bozup iyi top çevirdikleri hücumlarla birlikte Armani Exchange Milano’nun kısa savunmasındaki zaafını iyi değerlendirdikleri hücumlarla mola öncesinde üç sayıya düşen farkı arttırdı. Takımının ikinci çeyrekte attığı 21 sayının 11’ini atan Amath M’Baye takımını ayakta tutmaya çalışırken CSKA Moskova, Nando De Colo’nun ikinci çeyreğin sonundaki çok iyi performansıyla 27 sayı attıkları ikinci çeyrek sonunda ilk yarıyı 50-36 önde bitirdi. İkinci çeyrek biterken son saniyede attığı üçlükle takımının maçta o ana kadarki en büyük farkı yakalamasını sağlayan Nando De Colo attığı 15 sayıyla ilk yarıda maçın en skorer oyuncusu oldu. Armani Exchange Milano’da ise attığı sayıların tamamını ikinci çeyrekte atan Amath M’Baye attığı 11 sayı ile ilk yarı sonunda takımının en skorer oyuncu oldu.

euroleague.net

euroleague.net

İkinci yarı karşılıklı basketlerle başlarken daha baskılı ve agresif oynamaya başlayan Armani Exchange Milano, çift hanelerde olan farkı tek hanelere indirdi. Kaleb Tarczewski’nin smacı sonrasında üçüncü çeyreğin ikinci dakikasında Armani Exchange Milano farkı 6 sayıya indirdi (52-46). 52-46’lık skor sonrasında Sergio Rodriguez-Nando De Colo ikilisinin etkili performanslarıyla CSKA Moskova farkı tekrar çift hanelere çıkarttı ve skor üçüncü çeyreğin bitimine altı dakika kala 58-46 oldu. Andrea Cinciarini ve Nando De Colo’nun serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle 60-48 olan skor Dairis Bertans ve Mindaugas Kuzminskas’ın üst üste attığı üçlüklerle 60-54 oldu. CSKA Moskova Nando De Colo ve Will Clyburn’un attığı basketlerle skoru 64-54’e getirdikten sonra Kyle Hines’ın teknik faul aldığı pozisyon ve sonrasında Kaleb Tarczewski’nin teknik faul almasıyla salonda tansiyon iyice yükseldi. Mindaugas Kuzminskas’ın attığı üçlükle Armani Exchange Milano üçüncü çeyreğin bitimine 3:24 kala farkı tekrar tek haneye indirdi (65-58). Bu andan sonra CSKA Moskova üçüncü çeyrekte dokuz sayı üreten Will Clyburn’un çok iyi performansıyla farkı tekrar açtı ve Sergio Rodriguez’in de etkili performansıyla farkı 16 sayıya çıkarttı ve üçüncü çeyreği 77-61 önde kapattı.

Son çeyreğe Sergio Rodriguez’in üçlüğüyle iyi başlayan CSKA Moskova skor 80-63 olduktan sonra yakaladığı 9-0’lık seriyle farkı 26 sayıya çıkartarak skoru 89-63 yaptı. Armani Exchange Milano’nun maçın bu bölümünde oyundan iyice düştüğü görüldü. Armani Exchange Milano koçu Simone Pianigiani’nin maçın bitimine 7:15 kala skor 88-63’ken aldığı moladan sonra bazı Armani Exchange Milano taraftarlarının salonu terk etmeye başladığı görüldü. CSKA Moskova, özellikle Sergio Rodriguez’in gösterdiği çok iyi performansla farkı iyice açarken farklı oyuncularından aldığı skor katkısıyla rahat bir oyun ortaya koyarak oyundan iyice kopan rakibine karşı son periyotta 30 sayı attı ve maçı 107-81’lik farklı bir sonuçla kazandı. CSKA Moskova’da Nando De Colo 24 sayılık performansıyla maçın en skorer oyuncusu olurken Sergio Rodriguez 15 sayı, sekiz asist, Will Clyburn de 15 sayı, dokuz ribaund ile oynadı. Armani Exchange Milano’daysa Kaleb Tarczewski 17 sayıyla, Dairis Bertans da 15 sayıyla oynadı.

Geri1 of 2İleri

CSKA Moskova Deplasmanda Armani Exchange Milano’yu Dağıttı | 107-81

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir