CSKA Moskova, Turkish Airlines EuroLeague’deki 24. maçında Maccabi Tel Aviv’e konuk oldu. Geçen hafta playoff katılımını garantileyen Rusya temsilcisi, Tel Aviv deplasmanından elini kolunu sallayarak 73-93 galip ayrıldı.

CSKA Moskova bu sonuçla birlikte organizasyondaki 19. galibiyetini elde ederken Maccabi FOX Tel Aviv 12 galibiyette kaldı.

Birkaç sezondur alıştığımız üzere, normal sezonu en iyi geçiren ekip olarak ön plana çıkan CSKA Moskova’nın galibiyetinde Nando De Colo’nun çok ciddi katkısı vardı. 19 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve 27 verimlilik puanı ile oynayan Fransız yıldız (5/7) iki sayı ve (3/4) üç sayı isabeti kaydetti.

Dimitris Itoudis’in ekibinde Nando De Colo’nun yanı sıra Cory Higgins de etkili bir performans ortaya koydu. (7/12) saha içi isabeti ile 16 sayı üreten Birleşik Amerikalı oyuncu dört de asist yapıp, 15 verimlilik puanı üretti.

Müsabakanın seyrini etkileyen en önemli faktör ise takımların yaptıkları top kayıplarındaki ciddi farktı. CSKA Moskova 20 asist yaptığı akşamda sadece sekiz top kaybı yaparken Maccabi FOX Tel Aviv 19 asiste karşılık 14 top kaybı yaptı.

Neven Spahija’nın ekibinde ön plana çıkan oyuncu Jonah Bolden oldu. 12 sayı, 6 ribaund, 2 blok ve 20 verimlilik puanı ile oynayan Bolden (5/7) saha içi isabeti kaydetti.

EuroLeague sezonundaki 19. galibiyetine erişerek normal sezon liderliği konusunda önemli bir adım attı CSKA Moskova. Öte yandan Maccabi FOX Tel Aviv ise 12 galibiyette kalarak sezon sonuna doğru iyice kızışacak playoff yarışında haneye eksi yazdırmaktan kurtulamadı.

Dimitris Itoudis’in ekibi gelecek hafta Unicaja Malaga’yı konuk edecekken (9 Mart 2018) Maccabi, temsilcimiz Anadolu Efes’e konuk olacak. (8 Mart 2018)

Çeyrek skorları

18-22

18-30

20-15

17-26


Resmi istatistik servisi | Maccabi FOX Tel Aviv – CSKA Moskova

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir