Philadelphia 76ers’ın Genel Menajeri Bryan Colangelo, bu seneki NBA Draftı’nda birinci sıradan seçtiği Ben Simmons’ın kolej basketbolu seviyesinin üstünde bir oyuncu olduğuna dair açıklamalar yaptı.

Adrian Wojnarowski’nin The Vertical’daki podcast’ine konuk olan Colangelo, “Kolejde biraz zorlandı mı?Olabileceği kadar verimli olmadığı zamanlar mı oldu? Bu alanda her türlü argümanı duydum. Kolej basketboluna oranla NBA’e aslında daha çok hazırlandığını ve hazır olduğunu öne sürebilirim. Önemsemediğini söylemek istemiyorum ama kolejden biraz sıkılmış olabilir.” şeklinde şimşekleri üzerine çekmesi muhtemel açıklamalar yaptı.

Simmons’ın genel yetenekleri ve antrenmanlardaki tavrına da değinen Colangelo, “Oyuncular ne zaman salonda basketbol oynasa, o da salonda. Şut atıyor, şut koçuyla çalışıyor. Yaşına göre olgun biri olduğunu düşünmek istiyorum. Ailesi onu yetiştirmekte harika bir iş çıkarmış. Muhtemel bir bir numara seçimi olarak onunla ilgili bizi heyecanlandıran bütün bunlar meyvelerini verecek ve umuyorum ki gelecek beş veya on yılda hepimiz onun büyümesinin ve harika bir basketbolcu olması, bir Şöhretler Müzesi oyuncusu olma sürecinin bir parçası olacağız.” dedi.


Kaynak: Fox Sports

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir