Anadolu Efes’in yükselen yıldızı Cedi Osman, NTV Spor’da yayınlanan Basketbol Havası programında keyifli bir röportaj vererek kariyeri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Şansın Tokyay’ın konuğu olan genç oyuncu, basketbola başlama süreci ve Bosna Hersek günlerini anımsayarak sözlerine başladı. Daha Bosna Hersek’te oynarken Anadolu Efes’in kendisini takibe aldığını belirten Cedi Osman, “5-6 yaşlarında Bosna Hersek’e taşındık. Benim için güzel bir çocukluk oldu. Bosna Hersek sevdiğim bir şehirdi. Oraya gittiğimde dili de bildiğim için fazla zorlanmadım. Çok iyi arkadaşlıklar edindim. Buraya kadar geldiysem basketbola ilk başladığım zamanlara borçluyum. Bosna Hersek’te oynarken Anadolu Efes’ten menajerler gelmişti. Beni ve abimi izlemiş, çok beğenmişlerdi. Deneme süreci olarak 2-3 günlüğüne bizi Türkiye’ye davet ettiler. Ben, babam ve abim İstanbul’a geldik. Bu süreç güzel ve keyifli geçti. Size haber vereceğiz dediler ve Biz Bosna Hersek’e döndük. Üzerinden 2 ay geçti ve kendi kendime herhalde olmadı ama en azından denemiş oldum dedim. Bunları konuşurken telefon geldi ve bizi temelli İstanbul’a çağırdılar” dedi.

İlerleyen dakikalarda NBA’de draft edilmesini ve kendisine güç veren asıl şeyin rakipleri olduğunu belirten 21 yaşındaki oyuncu, “Bütün gece uyanıktım. Draft gecesi Makedonya’daydım. Gece herkes uyuyakalmıştı ve bir tek ben gözlerim açık bekliyordum. Sabah 6 civarı 31. sıradan seçildim. O zaman yaşadığım mutluluğu anlatmak imkansız. Cavaliers tarafından seçildim ve inşallah seneye de takımı temsil edeceğim. Şu zamana kadar beni ben yapan hem takım arkadaşlarım hem de oynadığım farklı farklı rakipler. Onlar beni sürekli zorladığı için ben onlar sayesinde bu hale geldim. Çok gelişiyorum onlar sayesinde. Beni Cedi Osman yapar onlar” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Michael Jordan ile tanışma hikayesini anlatan milli oyuncu, Michael Jordan ile tanışmasını hayatının dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. Cedi Osman: “Michael Jordan ile tanışmam hayatımın dönüm noktası oldu. Jordan’ın bir etkinliği tarafından davetiye aldım. Davetiyeyi kabul ettikten sonra oraya antrenman yapmaya gittik. Yabancı ülkelerden birçok oyuncu vardı. 10 kişi içine girmeyi başardım ve ABD’ye gitme hakkı kazandım. Orada bir maç oynadık ve maç sonunda Michael Jordan ile tanıştık. Kimse bilmiyordu ve gerçekten sürpriz oldu. Herkes şaşırdı ve sorular sordu. Benimki de tabii klasik bir soru oldu. Sizin gibi olmanız için ne yapmamız gerekiyor dedim. O da tabii çok çalışmalısınız dedi” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  • Kaynak: NTV Spor

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir