Geri1 of 4İleri

Kolej kariyeri

Dallas Moore kolej kariyerini North Florida forması altında geçirdi. North Florida hakkında fikir verecek bir iki detay vermek gerekirse North Florida franchise tarihinde sadece bir kez NCAA Turnuvası’na katılabildi. NCAA Turnuva’sına katıldıkları tek sezon da 2014-2015 sezonuydu. İlk tur karşılaşmasında Robert Morris’e elenerek erken veda ettiler. O maçta Dallas Moore 13 sayı, 8 ribaund, 5 asist ile oynadı.

Kolej kariyerini kısaca özetleyecek olursak ilk sezonunda iyi sayılabilecek bir çaylak sezonu geçirdi. 12,5 sayı, 2,6 asist ve 2,1 ribaund ortalamalarıyla oynadı. İlk sezona dair tek kötü yan faul/top çalma oranının yüksek olmasıydı. Bundan sonraki her sezon hem şut yüzdelerini hem de sayı ortalamalarını her sezon yukarı çekti. Lige girdiği ve son sezonu kıyaslayacak olursak gözle görülür bir fark söz konusu.

Kolejdeki son sezonunda 23.88 sayı, 4.0 asist ve 3.15 ribaund ortalamalarının yanı sıra %40 üç sayı yüzdesi, 50% saha içi isabet yüzdesi ve 83% serbest atış yüzdesiyle oynadı. Buna ek olarak kolejdeki son sezonunda NCAA’in en skorer dördüncü oyuncusu oldu. Son sezonuna dair endişe veren tek nokta ise 2,4 top kaybı ortalaması oldu.

Screenshot_56

Geri1 of 4İleri

Kolej kariyeri

Ahmet

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir