Panathinaikos efsanesi Dimitris Diamantidis’in basketbol kariyerine son vermesi sonrası onun onuruna düzenlenecek “Diamonds Are Forever” turnuvası öncesi, takımın yeni kaptanı Nick Calathes açıklamalarda bulundu.

Efsane ile iki dönemde dört yıl boyunca aynı formayı terleten Calathes, kaptanı hakkındaki görüşlerini ve onunla beraber oynamanın önemini şu sözlerle ifade etti: “Onun takım arkadaşı olduğum ve son maçına kadar beraber oynadığım için gururlu hissediyorum. Avrupa basketbol tarihinin en iyi oyuncularından birinin takım arkadaşı olduğum için gurur duyuyorum. “Diamonds Are Forever” turnuvası, bu harika sporcunun onuruna düzenlenmiş harika bir organizasyon. Bu organizasyonda yer alacağım ve onunla yeniden bir arada olacağım için onur duyuyorum. Dimitris’in bu eşssiz anları için sabırsızlanıyorum. Diamantidis benim için özel, inanılmaz bir adam, kaptan, lider, gerçekçi… Ve liste böyle devam ediyor. Onunla bir çok anı hatırlıyorum ancak içlerinden seçebileceğim 2011’de Barcelona’da kazandığımız Euroleague Şampiyonluğu.

“Bu turnuva hazır olup olmadığımızı test edebilmek için harika bir fırsat. Avrupa’nın en iyi takımlarından bazıları ile oynayacağız. Taraftarımıza söyleyebileceğim bir şey yok. Salonu dolduracaklarını biliyorum. Her zaman kendi eşsiz yollarıyla bizi desteklemek için oradalar. Diamantidis’i görmek, onurlandırmak ve alkışlamak için geleceklerinden eminim.”

 


  • Video: Panathinaikos BC Youtube kanalı

Barışcan Çetin

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir