Geri1 of 3İleri

I

Anadolu Efes’ in oyun kurucu transferi konusunda uzun süredir devam eden çalışmalarının olduğunu biliyoruz. Bundan yaklaşık olarak bir ay önce Anadolu Efes taraftarlarıyla yaptığı toplantıda Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, Aaron Jackson ile anlaşmaya çok yakın olduklarını, ikinci oyun kurucu olarak da Stefan Markovic ile sözleşme imzalayabileceklerini söylemişti.Fakat geçen bu bir ayda Aaron Jackson Anadolu Efes’in teklifinin neredeyse iki katı olan bir teklifi kabul ederek Çin’in yolunu tutarken Stefan Markovic de Khimki Moskova ile anlaşmaya vardı. Transfer sezonunun ilerlemesi ve takımların birer birer oyuncuları kadrolarına katmasıyla zaten dar olan oyuncu havuzu iyice daralırken Anadolu Efes’in oyun kurucu pozisyonuna nasıl hamleler yapacağı çok merak ediliyordu. Anadolu Efes, kulüpten yapılan açıklamaya göre Rusya’nın Avtodor Saratov takımından 24 yaşında olan 1.88 boyundaki oyun kurucu Josh Adams’ı kadrosuna kattı.

Josh Adams

Josh Adams NCAA’de dört sezon boyunca  Wyoming Cowboys forması giydi ve NCAA kariyeri boyunca özellikle atletizmi patlayıcılığı, yaptığı spektaküler hareketler ve smaçlarıyla dikkatleri üzerine çeken bir oyuncu oldu.  NCAA kariyerinin son sezonunda 24,2 sayı, 5,6 ribaunt, 4,3 asist ortalamalarıyla çok iyi bir performans gösterdi ve maç başına 37% ile  3,2 tane üçlük isabeti bulduğu dış şut performansı, enerjisi, oyun iştahıyla Avrupa basketbolu için büyük bir potansiyel olduğunu gözler önüne serdi. NBA Draft 2016’da seçilemeyen Josh Adams akabinde Denver Nuggets ile NBA Yaz Ligi’nde yer aldı. 2016 yazında, kendisini  NCAA’den tanıyan Avrupalı basketbol tutkunları herhangi bir NBA takımından kontrat alması pek beklenmeyen oyuncuyla ilgili olarak ”Acaba Avrupa’ya gelir mi gelirse hangi takımla Avrupa kariyerine başlangıç yapar?” diye merak ederken Temmuz ayının sonunda Rus ekibi Avtodor Saratov Josh Adams’ı kadrosuna kattı.

Josh Adams Avtodor Saratov ile sözleşme imzalamasından iki hafta sonra takıma katılmasından kısa bir süre önce çok ciddi bir trafik kazası geçirdi ve ölümden döndü. Kalıcı bir hasar almaktan kıl payı kurtulduğu ve boynunda ciddi bir problemin ortaya çıkmasına neden olan bu  büyük trafik kazasından sonra belli bir süre tedavi ve rehabilitasyon sürecinde olan Josh Adams beş ay boyunca maça çıkamadı.A vtodor Saratov ile ilk maçına 15 Ocak 2017  tarihinde çıkan oyuncu geçen sezon takımı ile FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 4, VTB Ligi’nde 13 maç olmak üzere 17 maça çıktı. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 7,7 sayı, 3,2 ribaund, 2,2 asist ortalamalarıyla, VTB Ligi’nde ise 12,1 sayı, 2,2 ribaund, 4,1 asist ortalamalarıyla oynadı.

Geri1 of 3İleri

I

Kaan Karayalçın

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir