Bursaspor Durmazlar, Süper Lig’e yükselme hedefinde başlayacağı sezona başarılı antrenörü Şemsettin Baş ile devam edecek. Tecrübeli başantrenörün sözleşmesi bir yıl daha uzatıldı. 

Geçen sezon Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nden Türkiye Basketbol Ligi’ne çıkmayı başaran Bursaspor Durmazlar, normal sezonu dördüncü bitirip final grubuna çıkmıştı. Final grubunda averajla üçüncü olup Basketbol Süper Ligi’ni kıl payı kaçıran Bursaspor Durmazlar, bu sezon hedefine ulaşmak istiyor.

İmza törenine Amatör Şube’lerden sorumlu Sezer Sezgin ve Şemsettin Baş katıldı. Sezgin, başarılı bir sezon geçirdiklerini vurguladı. Sezer Sezgin’in açıklamaları şu şekilde:

”Avrupa Kupalarında oynama hedefiyle yola çıktığımız bu projede takımımızı uzun yıllar Bursa’da forma giyen, bu şehirde yaşayan ve taraftarımızın hassasiyetini çok iyi bilen Şemsettin Baş’a emanet ettik. Yüksek bütçeli çok sayıda takımın yer aldığı bu ligde, ilk yılımızı yaşamamıza rağmen sezon sonunda Süper Lig’e çıkma fırsatını averajla kaçırmış bulunuyoruz. Bursaspor Durmazlar, normal sezonu dördüncü sırada bitirerek bu yılın en büyük başarısına imza atmıştır.

Play-off ilk turunu da geçerek final grubundaki altı maçta üç galibiyet ve üç mağlubiyet ile sezonu tamamlamıştır. Başarının istikrarla geleceğine olan inancımız doğrultusunda Bursaspor Durmazlar olarak bu sezon da yolumuza Şemsettin hocamızla devam etme kararı vermiş bulunuyoruz.”

Şemsettin Baş ise, “Bu sene yarım kalan işimizi tamamlayacağız.” dedi. Tecrübeli başantrenörün açıklamaları şöyle:

”Üç yıl önce bana inanıp, güvenip, bu göreve gelmemi sağlayan başta Sezer Bey, başkanımız ve yönetime çok teşekkür ediyorum. Zorlu yollardan geçtik.  Son sezonumuzda da averajla çıkmayı kaybettik. Geçen sene yarım kalan işi bu sene bitirmek istiyoruz. Daha iddialı, daha geniş rotasyonlu ve çok daha bilinçli, güçlü bir kadro ile yola çıkıp istikrarlı bir şekilde yürümek istiyoruz. Bizim tek hedefimiz var o da Süper Lig. Bunun için de istikrar çok önemliydi. Bütün çalışmalarımızı o yönde sürdürüyoruz.

Bu sene elimizin güçlü olduğunu biliyorum. Herkesin tercih ettiği, gelmek istediği bir takımız. Minimum altı yedi oyuncu almak istiyoruz ama bunun yanında iskeleti de korumak istiyoruz. Sadece teknik anlamda değil, yönetim anlamında değil, oyuncu anlamında da istikrar önemli. Her sene yedi sekiz oyuncu gelsin, bir o kadar gitsin şeklinde bir yapıda olalım da istemiyoruz.”


  • Kaynak: Bursaspor

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir