THY EuroLeague’in 11. haftasında karşı karşıya gelen Buducnost VOLI ile Barça Basket arasında seyir zevki yüksek, nefesleri kesen bir mücadele yaşandı.

Karşılaşma, Barça Basket’in 4 – 0’lık serisiyle başladı. Buducnost VOLI’den karşılık gecikmedi, bir seri de kendisi yakalayan ev sahibi takım, rakibine 6 – 0’lık seriyle cevap verdi. Skordaki dengenin sürekli değiştiği başa baş geçen ilk çeyrek, Barça Basket’in 14 – 15‘lik üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf Buducnost VOLI oldu. Danilo Nikolic’ten gelen art arda sayılarla dengeyi bozarak öne geçen Montenegro temsilcisi, ilk yarıda son beş dakikaya 26 – 21 önde girdi. Öndeyken bir anda beş sayı geriye düşen Barça Basket, Thomas Heurtel’in etkili oyunuyla geriye düştüğü yerden geri dönerek soyunma odasına 31 – 33 önde gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğin başlarında oyuna ağırlığını koyan taraf Barça Basket olsa da Earl Clark ile mücadeleyi elden bırakmayan Buducnost VOLI, skorda dengeyi bir kez daha yakalayarak final periyoduna 46 – 46 beraberlikle girdi. Skorda üstünlüğün sürekli el değiştirdiği son çeyrekte Buducnost VOLI, Nemanja Gordic – Earl Clark ikilisinden aldığı katkılarla rakip potaya 21 sayı atarken kendi potasında 18 sayı gördü. Bir ara araya beş sayılık fark koyarak öne geçen ev sahibi takım, Barça Basket’in farkı azaltmasına rağmen rakibinin kazanma şansını elinden alarak evinde oynadığı mücadeleden 67 – 64 skorla galip ayrıldı.

euroleague.net

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 14 – 15
  2. çeyrek: 31 – 33
  3. çeyrek: 46 – 46
  4. çeyrek: 67 – 64

Buducnost VOLI – Barça Basket karşılaşmasının istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dilara Durmuş

İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir