Bu sezon aslında çok yabancı olmadığımız bir konu yine önümüze geldi ancak durum bu sefer çok daha ciddi ve çok daha yıkıcı bir hal alabilir.

İlk olarak Golden State Warriors oyuncusu Kevin Durant’in sahte bir twitter hesabı kullanarak eski takım arkadaşlarını eleştirdiğinin ortaya çıkması büyük bir bombayı beraberinde getirmişti.

Bu olay Durant’in hata yaptığını kabul etmesiyle birlikte kapanırken şimdi ise The Ringer ekibi ortaya çok daha büyük çapta bir iddia ortaya attı. Konu Phildelphia 76ers’ın Basketbol Operasyonları Başkanı Bryan Colangelo’nun tam beş farklı sahte twitter hesabı kullanarak kendi oyuncularını ve medyayı eleştirmesi.

Ringer ekibi Şubat ayından bu yana takibe aldığı beş hesap hakkında incelemelerde bulunduktan tam dört ay sonra böylesine büyük çapta bir bombayı gündeme düşürdü.

Colangelo ise konu hakkında ”Bu hesaplardan sadece biri bana ait onu da sadece takip için kullanıyorum, tweet atmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu olaylar içinde Colangelo’ya ait olduğu iddia edilen hesaplardan sürekli olarak Joel Embiid, Jahlil Okafor, ve Nerlens Noel hakkında eleştirilerinin yer aldığı görüldü. Ayrıca eski Sixers GM’i Sam Hinkie ve Toronto Raptors Başkanı Masai Ujiri hakkında da eleştirileri de yapılmış.

Bütün bunlar olurken Philadelphia 76ers’ın genç uzunu sosyal medya uzmanı Joel Embiid konunun içine dahil olmaz mı? Tabii ki olur. Twitter hesabı üzerinden birçok tweet atan Embiid ortalığı daha da karıştırdı.

 

Ardından ESPN yazarı Adrian Wojnarowski, Embiid’in kendisine şu sözleri söylediğini belirtti: ”Onunla (Colangelo) konuştum ve bana bunları söylemediğini söyledi. Sadece bu olayları yalanlamak için beni aradı. Aksi kanıtlanana kadar ona inanmak zorundasın. Eğer bu doğruysa gerçekten kötü olur.”

Bu olaylar devam ederken Twitter bu sabaha karşı tüm zamanların en büyük NBA skandallarından birine ev sahipliği yapmış olabilir ve muhtemelen devamı da gelecek.


Olayı başlatan The Ringer’ın çok ama çok uzun ayrıntılı özel haberine buradan ulaşabilirsiniz:

 

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir