Brose Bamberg ile Maccabi FOX Tel Aviv arasında oynanan THY EuroLeague maçı kıyasıya geçti. Son çeyrekte kusursuz oynayan İsrail ekibi sahadan 88-71 galip ayrılmasını başardı.

Karşılaşmaya Ricky Hickman’ın oyun kuruculuğuyla başlayan Brose 4-2 öne geçti. Hickman asistlerine üçlük ekledi ve durumu 9-4 yaptı. Brose’ye karşı Maccabi’de yanıtlar Parakhouski’den geliyordu: 9-8 Taylor Bryce’ın üçlüğüyle farkı tekrar dörde çıkaran Brose, çeyrek sonunda Nikos Zizis’in asistleriyle farkı açtı ve çeyrek sonunda durum 20-14 Brose Bamberg lehineydi.

İkinci çeyrek başında ekipler savunmanın sertliğini arttırdı ve daha akıllı mesafe korumaya başladı. Çeyrek başında pek sayı olmadı ve maç kısır geçti. Sessizliği Michael Roll ile iki sayılık isabet bulan Maccabi bozdu ve durum 20-16 oldu. Parakhouski farkı tek pozisyona indirse de Zizis farkı tekrar dört yaptı: 22-18 Mitrovic ve Zizis üçlükleriyle durumu 30-22 yapınca Brose Bamberg moda girdi. Maçın kopmasına izin vermeyen Maccabi, Alex Tyus ve Jackson Pierre ile bulduğu sayılarla durumu 30-27 yaptı. Çeyrek sonunda da eli sıcak olan Pierre, sayılar bulmaya devam etti ve İsrail ekibi soyunma odasına 37-36 önde girdi.

@BroseBamberg

@BroseBamberg

Üçüncü çeyreğin hemen başında Brose liderliği tekrar ele geçirse de Maccabi de Pierre Jackson art arda üç serbest atıştan da isabet bulunca durum 42-38 Maccabi lehine oldu. Brose, Hickman’ın üçlüğüyle maça tekrar ortak oldu: 46-43. Ritim bulan Brose Bamberg, çeyreğin bitimine yaklaşık üç dakika kala Leon’un sayılarıyla öne geçti: 54-53 Çeyrek sonunda ekipler karşılıklı basketler buldu ve karar çeyreğine girilirken Alman ekibi 59-55 öndeydi.

Karar çeyreğinde bambaşka bir Maccabi parkedeydi. Dört sayı geride girdiği çeyrekte henüz üç dakika geçmeden İsrail ekibi eşitliği sağladı: 63-63 Roll’un sayılarına Augustine’den yanıt gelince maçın bitimine 6.34 kala durum 67-67 oldu. Maçın kırılma anı o dakika oldu. Alev alan Maccabi, takımca hücumda topu paylaşarak savunmada da adeta rakibini kilitledi. Jackson Pierre ve Alex Tyus’un kusursuz hücum performansına savunma sertliği de eklenince Maccabi FOX Tel Aviv durdurulamadı.19-0’lık seri bulan İsrail ekibi maçı kazanmaya kararlıydı ve adeta son çeyrekte farka gitti. Durum 86-67 Maccabi lehine oldu ve Brose Bamberg için ümitler tükenmişti. Maç sona erdiğinde skor tabelası 88-71 Maccabi lehineydi.

Yunus Emre Demirkol

Amerika'da lise okumuş tam bir basketbol tutkunuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği Öğrencisiyim. Amerika'da canlı izlediğim oyuncuları NCAA Basketball liginde izlemek bana büyük keyif veriyor ve ben de NCAA, NBA ile ilgili haberler yapıyorum. İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir