Bosna Hersek Erkek Milli Basketbol Takımı’nın Koçu Dusko Vujosevic, bu yaz milli formayı giymeyi reddeden oyuncularına sert sözlerle yüklendi.

2019 Dünya Kupası için eleme oynayacak olan Bosna’da Mirza Teletovic, Jusuf Nurkic, Kenan Karahodzic ve Nemanja Gordic gibi yüksek profilli isimlerin milli daveti reddetmesi tecrübeli antrenörü kızdırdı. 58 yaşındaki Vujosevic şu sözlerle oyuncularını eleştirdi:

Esas oyuncularım burada olanlardır. Cevap verenler ve Bosna Hersek için oynamak isteyenler. Listeyi yaparken daha farklı bir reaksiyon bekliyordum. Bazı problemler olduğunu biliyorum ancak motivasyonlarını ve gelmeme sebeplerini bilmiyorum.

Gurur ve vatanseverlik okulda veya antrenmanda öğretilmez. İnsanlarda bu ya vardır ya yoktur. Tüm bu oyuncuların milli takımda oynamaktan başka yapmaları gereken nelerinin olduğunu kendilerine sormaları gerek. Kimsenin zorla burada olmasını istemiyorum. Burada olmayanlar beni ilgilendirmiyor. [Alex] Renfroe 15 Temmuz’da bize katılacak ve elimizdeki kadro da bu.

Gelmeyen oyuncuların dışında Elmedin Kikanovic, Andrija Stipanovic, Milan Milosevic ve Miralem Halilovic’in sakatlıkları yüzünden milli takımda olmamaları da Vujosevic’i düşündürüyor.

Bosna Hersek; Slovakya, İsveç ve Ermenistan ile birlikte 2-19 Ağustos tarihleri arasında EuroBasket 2017 bileti için mücadele verecek. Grubu lider bitiren takım 31 Ağustos-17 Eylül arasında düzenlenecek esas turnuvaya katılacak.


Kaynak: Mondo

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir