Türkiye’nin de ev sahipliğini yapacağı 2017 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası’nın kura çekiminin ardından CNN Türk’ten Cem Pelister’e bir röportaj veren milli oyuncu Birkan Batuk, ev sahibi avantajının önemine değindi.

Bu avantajla birlikte iyi çalışıp istenen derecelere ulaşmak istediğini ifade eden Birkan’ın açıklamaları şu şekilde:

Grubumuza baktığımız zaman her takım güçlü ama biz ev sahibi avantajına, çok önemli bir avantaja sahibiz. Geçmişe baktığımız zaman kendi seyircimiz önünde oynadığımız turnuvalarda her zaman başarılar, dereceler elde ettik. Seneye oynayacağımız Avrupa Şampiyonası’nda da bu avantajı çok iyi kullanmak istiyoruz. Grupta Sırbistan çok güçlü bir ekip; grup sıralamasında birinci ve ikinci sıraları paylaşacağımızı tahmin ediyorum. Tabi ki birinci çıkmak çok önemlidir bu tip turnuvalarda. Seyircimiz önünde inşallah iyi bir turnuva geçirip istediğimiz dereceyi elde ederiz.

Son Olimpiyatlarda ve 2010’da yine burada oynadığımız Dünya Şampiyonası’nda da gördüğümüz gibi, Sırbistan çok kaliteli oyunculara sahip bir takım. Genel olarak da turnuvanın en önemli şampiyon adaylarından bir tanesi onlar. Biz de kendi sahamızda oynayacağımız için ilk üç adaylarından biriyiz.

Bir jenerasyon değişimi oldu ki bu değişimler de her zaman belli bir zaman, bir olgunluk süreci isteyen şeyler. Ben A Milli Takım’a geldiğimde takımda Hidayet Abiler, Kerem Abiler, Ömer Onanlar vardı. Bu sene de hemen hemen herkesin yaş aralığı aynı. Bu da bizim için çok önemli bir sınav olacak çünkü önemli bir turnuvayı kendi ülkemizde oynayacağız. En iyi şekilde hazırlanıp bitirmek istiyoruz.


Kaynak: CNN Türk

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir