Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde final serisi heyecanı bugün başlıyor. Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe’yi karşı karşıya getirecek serideki ilk maç 18.00’de başlayacak ve TRT Türk’ten canlı yayınlanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi ev sahibi olduğu seriye çeyrek finalde Galatasaray’ı 2-0 yarı finalde de Çukurova Basketbol’u 3-1 ile geçerek geldi. Fenerbahçe ise çeyrek finalde Beşiktaş’ı 2-0 yarı finalde ise, ev sahibi olmadığı seride, Hatay BŞB’yi 3-0 ile geçti.

İki takım Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi final serisinde geçen sezon da karşı karşıya gelmişti. Beşinci maça taşınan seriden şampiyonlukla ayrılan takım 3-2 ile Yakın Doğu Üniversitesi olmuştu. Candace Parker’ın maçın son anlarında Fenerbahçe bir sayı gerideyken serbest atış çizgisinde (0/2) atması sarı lacivertli ekibin şampiyonluğuna mani olmuştu.

Öte yandan iki takım arasında geçen sezon oynanan seri başkanlar ve yöneticiler arasındaki gerginlikler nedeniyle uzun süre konuşulmuştu.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir