Geri1 of 4İleri

Beşiktaş Sompo Japan: Kusursuz başlangıç, büyük heyecan, hayal kırıklığı…

Başantrenörlük görevine Koç Ufuk Sarıca’yı getirerek 2016/17 sezonuna büyük bir tutkuyla başlayacağının sinyallerini veren ve bütçe doğrultusunda modern basketbol normlarına uygun bir kadro kurmayı başaran siyah beyazlılar için sezonun Nisan ayı öncesi son düzlüğü ciddi bir hayal kırıklığı ile geride kaldı.

Oyun kurucu rotasyonuna yapılacak bir hamlenin FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin ilk şampiyonu unvanını getirebileceği Beşiktaş Sompo Japan, ivmelenerek devam eden sezonun tatlı meltemlerine aldandı ve bu organizasyona Koç Sarıca’nın eski göz ağrısı Pınar Karşıyaka karşısında veda etti. Oyun kurucu veya pivot rotasyonuna gerçekleştirilebilecek bir hamlenin varlığı hala konuşulsa da açıkçası birazcık iş işten geçmiş gibi görünüyor. Zira Türkiye Kupası ve Avrupa defterinin kapatılması siyah beyazlı camia için halihazırda fazlasıyla zor olan Basketbol Süper Ligi hedeflerini de psikolojik bir açmaza götürmüş durumda. Peki, üçüncü çeyrek başında 18 sayı önde olduğu maçı Beşiktaş Sompo Japan neden kaybetti? Bu büyük avantaj yakalanırken de oyun kurucu rotasyonu yetersiz, Vladimir Stimac beş numarada tüm yükü tek başına omuzlamıyor muydu? Cevap, tabii ki evet ve sorumun yanıtı ise bir sonraki paragrafta saklı, devam edelim.

Geri1 of 4İleri

Beşiktaş Sompo Japan: Kusursuz başlangıç, büyük heyecan, hayal kırıklığı…

Onur Coşkun

Website:

Son Yazılar

1 Comments

  1. beyaz golge - 14/03/2017

    Benim bir turlu kabul edemedigim, bir takim yenildiginde kocunun en kisa yoldan bu yenilgiyi karsi takimin butcesine baglamasi ! Son Dogus macindan sonra Sarica, Dogus un onlarin 7-8 kat butceye sahip oldugunu soylemis ! Kendisi Karsiyaka ile sampiyon olurken yine diger takimlara karsi mutevazi bir butceyle oynadi ve kazandi. Sonrasi sene K.Yaka nin tarihindeki en buyuk butceyi onune koydular ama olmadi ! Bence bir kocun herseyden once kendine saygisi olmasi gerekir ! Tabiki sonrada takimina,kulubune ve tum basketbol camiasina !

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir