Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında Anadolu Efes’e 89-77 mağlup olan Eskişehir Basket cephesinde Koç Josep Maria Berrocal ve Viacheslav Kravtsov maç sonundaki basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçın sonuna kafa kafaya girme şansını kaybettik. Kaybettiğinizde mutlu olamazsınız ama nasıl kaybettiğinize bakabilirsiniz. Efes maçı kırma noktasına getirdi ama savaşıp geri geldik; bu bizim için mutluluk noktası. Son beş dakikada birçok hata yaptık. Kimin sakat olup, olmadığı önemli değil. Elimizdeki oyuncularla bahane etmeden mücadele göstermeliyiz. Oyuncularımın karakter koymaları hoşuma gitti. Bu pozisyondan kurtulacağımızı düşünüyorum.

Transfer düşünmüyorum şu an için. Elimizdeki oyuncularla devam edeceğiz. Kupadan sonra durumu değerlendireceğiz.

Ukraynalı uzun ise şunları söyledi:

Dürüstçesi takımımız kötü durumda. Beş maç üst üste kaybettik. Her maça ayrı ayrı odaklanmaya, ritmimizi bulmaya çalışıyoruz. iyi mücadele ettik önemli oyunculardan yoksunuz. Oyun kurucumuz da [E.J. Rowland] maç içinde sakatlandı. 40 dakika boyunca yüksek seviyede oynamak zordu.

Errick McCollum kritik şutlar soktu, çok iyi oynadı. Stratejimiz ona ikili sıkıştırmayla baskı yapmaktı. Bunu yapmak içn rotasyona girdiğimizde ribaundları daha kolay verdik.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir