EuroCup’taki temsilcilerimizden Galatasaray Odeabank, bu akşam Alba Berlin deplasmanında  sahaya çıktı. Karşılaşmaya oldukça hızlı bir başlangıç yapan ev sahibi takım, mücadeleden 95 – 62 skorla galip ayrıldı.

Alba Berlin ilk beşi: Peyton Siva, Akeem Vargas, Marius Grigonis, Dennis Clifford, Luke Sikma

Galatasaray Odeabank ilk beşi: Dwight Hardy, Ege Arar, Alex Renfroe, DaJuan Summers, Göksenin Köksal

Mücadele, Marius Grigonis’in üçlüğüyle başladı. Marius Grigonis ile sayılar bulmaya devam eden Alba Berlin, karşılaşmaya 7 – 0’lık seriyle başlangıç yaptı. Temsilcimiz Galatasaray Odeabank adına ise ilk sayıları Göksenin Köksal buldu. Rakibinin elde ettiği serinin ardından skorda geriye düşen sarı kırmızılı takım, çeyreğin ilerleyen dakikalarında toparlanamadı. Hızlı hücumlarıyla rakip potadan eli boş dönmeyen Alba Berlin, mücadelenin ilk çeyreğini 24 – 13 önde kapattı.

İkinci periyodun ilk sayıları Scotty Hopson’dan geldi. Çeyreğe 11 sayı geride başlayan Galatasaray Odeabank, ilk çeyrekten daha iyi bir performans sergiledi. Toplamda rakip potaya 21 sayı atan konuk takım, rakibini de 20 sayıda tuttu. İlk yarının ortalarına doğru gelirken serbest atış çizgisine gelen Emir Preldzic, çizgiden 2/2 ile dönerek skoru 30 – 23’e çekti ve aradaki fark yedi sayıya kadar indi. Joshiko Saibou ve Luke Sikma ile skor üreten ev sahibi takım, aradaki fakrın kapanmasına izin vermedi ve soyunma odasına 44 – 34 skorla 10 sayı önde gitti.

@GSBasketbol

@GSBasketbol

Mücadelenin başında yediği 7 – 0’lık serinin ardından bir türlü toparlanamayan Galatasaray Odeabank, ikinci yarıya pek de iyi bir başlangıç yapamadı. Savunması iyice dağılmış olan Galatasaray Odeabank, maçtan yavaş yavaş koparken aradaki farkın da açılmasına engel olamadı. Hemen hemen ilk çeyrekteki gibi geçen bu periyotta ev sahibi takım Alba Berlin, bu kez aradaki farkı tam 20 sayıya kadar çıkardı. Karşılaşmada son çeyreğe 66 – 47 skorla girildi.

Mücadelenin son periyodu, Alba Berlin’den Niels Giffey’ın iki sayılık basketiyle başladı. Bu çeyreğe de 7 – 0’lık seiyle başlayan Alba Berlin karşısında temsilcimiz, Dwight Hardy ve DaJuan Summers’tan sayılar bularak oyunda kalmaya çalıştı. Bitime yaklaşık bir dakika kala 90’lı sayılara ulaşan Alba Berlin, maçın bu çeyreğini rahat geçirdi. Mücadelenin son sayısını Göksenin Köksal’ın bulmasının ardından maç, 95 – 62 skorla Alba Berlin’in oldu.

* Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com * dilaradurmusssss@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir