C5Lp9FlWQAUfB0w

@EuroLeague

Adidas Next Generation Tournament’ın Belgrad etabında artık final günü. Karşılaşmalar da başladı ve turnuvanın yedincisi Partizan’ı yenen Maccabi Tel Aviv oldu.

Etabın finali ise Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak. İki Sırp takımının karşı karşıya geleceği finalde Kızılyıldız’ın rakibi Mega Bemax. Kızılyıldız ile başlayalım. Belgrad temsilcisi bu turnuvada A Grubu’nda yer aldı ve oynadığı üç karşılaşmadan da galibiyet ile ayrıldı. İlk olarak Alman ekibi Porsche BBA’yı mağlup eden Kızılyıldız, daha sonrasında ise sırasıyla Partizan ve Stellazurra Roma’yı geçti. Bu şekilde de grubu lider tamamladılar ve adlarını final yazdırdılar. Belgrad etabında her zaman grup birincileri direkt olarak finale yükselir. Hiçbir şekilde yarı final maçı oynanmaz ve hataya yer yoktur. Kızılyıldız da bugün İstanbul bileti için mücadele edecek. Takımın lideri şüphesiz ki Aleksa Uskokovic. 1999 doğumlu Sırp oyun kurucu, çıktığı üç maçta 15.7 sayı-2.3 ribaund-5 asist ortalamaları tutturdu. Bugün de ona çok önemli görevler düşecektir. 2000 doğumlu forvet Zoran Paunovic de takımın bir diğer önemli ismi. Üç maçta da kenardan gelen Paunovic, 10.3 sayı-6.7 ribaund ortalamalarıyla takımına büyük katkı sağlıyor.

C5bTJLmWgAAhpBGMega Bemax cephesi ise finale B Grubu’nun lideri olarak geldi. İlk olarak Maccabi Tel Aviv’i yenen Mega Bemax, daha sonrasında Spars Sarajevo ve GBA Prag ikilisini geçti. Finale kadar da çok rahat bir şekilde geldiler ve kapanışı şampiyon olarak yapmak istiyorlar. Bana göre de bu maçın favorisi konumundalar. Pota altında Goga Bitadze gibi çok önemli bir oyuncuya sahipler. Çıktığı üç maçta da 15.0 sayı-10.0 ribaund ortalamaları tutturdu. Bugün de sorumlulukları çok fazla olacaktır. Ayrıca Nikola Miskovic gibi bir faktörü de göz ardı edemeyiz. 18.3 sayı-7.0 ribaund-3.0 asist ortalamaları ile muazzam iki gün geçiren Miskovic, kendini ispatladı. Finalde de takımına şampiyonluğu getirebilmek adına elinden geleni yapacaktır.

Turnuvanın üçüncülük karşılaşması da çok enteresan bir mücadeleye sahne olabilir. A Grubu’nu Mateo Seric’in önderliğinde ikinci sırada tamamlayan Porsche BBA, Spars Sarajevo ile üçüncülük için kozlarını paylaşacak. Spars Sarajevo, B Grubu’ndan çok enteresan bir şekilde çıktı. İlk iki maçından mağlubiyet ile ayrılan Spars, son maçında Maccabi Tel Aviv’i geçti ve üçlü averaj ile grubu ikinci sırada tamamladı. O karşılaşma da Türkiye saati ile 16:00’da başlayacak.

16:00 | Porsche BBA – Spars Sarajevo 

19:00 | Kızılyıldız – Mega Bemax

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir