Türkiye Basketbol Ligi’nin yeni ekiplerinden Bahçeşehir Koleji üst üste transfer bombalarını patlatmaya devam ediyor. İstanbul temsilcisi, birçok büyük kulübün de radarında bulunan Davon Jefferson’ı renklerine katmayı başardı.

Acıbadem Üniversitesi’nin haklarını satın aldıktan sonra transfer dönemine oldukça hızlı bir giriş yapan Bahçeşehir Koleji, yine fazlasıyla ses getirecek bir hamlede bulundu. İstanbul ekibi, geçtiğimiz sezon Gaziantep Basketbol formasıyla oldukça dikkat çekici bir performans ortaya koyan Davon Jefferson’ı renklerine bağladı. Kulübün resmi twitter hesabından yapılan açıklamada “Davon Jefferson’ın tercihi Bahçeşehir Koleji! Uzun süredir devam eden görüşmelerin sonucunda başarılı sporcu bu sezon Bahçeşehir Koleji için mücadele edecek” ifadelerine yer verildi.

Daha önce Chris Warren ile anlaşan Bahçeşehir Koleji’nde ikinci yabancı oyuncu kontenjanını dolduracak olan 31 yaşındaki uzun, geçtiğimiz sezon Gaziantep Basketbol formasıyla mücadele ederken, BSL’de görev aldığı 27 maçta 18.0 sayı ve 9.1 ribaund, FIBA Europe Cup’ta ise dokuz maçta 16.9 sayı ve 9.9 ribaund gibi etkileyici bir ortalama yakalamış ve adından sıkça söz ettirmişti.

Bağcan Günay

bagcan.gunay@hotmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir