Almanya Kupası heyecanı geride kalan hafta sonunda tamamlandı. Ocak ayındaki eleme karşılaşmalarıyla kupa için mücadele etme hakkı kazanan takımların çekişmesi nefes kesti.

Yarı final eşleşmelerinin ilkinde lig lideri Bayern Münih, ev sahibi ratiopharm Ulm’ü üçüncü çeyrekteki performansının yardımıyla mağlup edip finale yürüdü. Bayern’in rakibi ise Beşiktaş Sompo Japan’ın Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi medi Bayreuth’u farklı geçen ALBA Berlin idi.

  • Bayern Münih 84-73 ratiopharm Ulm
  • medi Bayreuth 74-96 ALBA Berlin

Üçüncülük maçına çıkmaya razı olan Ulm, son beş dakikasına yedi sayı geride girdiği mücadeleden Da’Sean Butler ve Ryan Thompson’ın büyük oyunlarıyla medi Bayreuth’u yenerek ayrıldı ve organizasyonu üçüncü bitirdi.

  • ratiopharm Ulm 81-79 medi Bayreuth

2016’da kendi seyircisi önündeki kupa finalini ALBA’ya kaybeden Bayern, son üç senedeki üçüncü kupa mücadelesinin bitimine yedi buçuk dakika kala 10 sayı gerideydi. Ne var ki, Reggie Redding ve maçı 28 sayıyla bitiren Jared Cunningham’ın önderliğindeki Bayern geri dönmeyi başarıp, 1968’den bu yana ilk kez Almanya Kupası zaferi yaşadı. Bu aynı zamanda Bayern’in 1993’ten beri uygulanan İlk Dört formatındaki ilk şampiyonluğu anlamını taşımakta.

  • Bayern Münih 80-75 ALBA Berlin

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir