C7O4McSWwAEwccl (1)Geçtiğimiz ay İtalya’da düzenlenen Novipiu Europe Cup 2017’ye katılan Fenerbahçe, hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Dün itibariyle de Karadağ’daki bir hazırlık turnuvasının daha sonuna geldiler. Bar Montenegro Turnuvası olarak bilinen organizasyonda temsilcimiz finale kadar yükseldi. Ancak finalde Real Madrid karşısında galibiyete uzanamadık ve turnuvayı ikinci sırada tamamladık.

Sarı-Lacivertliler 16 Mart’ta başlayan hazırlık turnuvasının ilk maçında İsrail U16 Takımı ile karşı karşıya gelmişti. Sahadan da 87-86 galip ayrılan Fenerbahçe, turnuvaya galibiyet ile başlamıştı. Daha sonrasında ise rakip ev sahibi Bar Mornar’dı. Lütfi Ahmetoğlu’nun öğrencileri özellikle ikinci yarıda çok etkili oldu ve sahadan 68-58 galip ayrıldı. Bu mücadelede 2001 doğumlu İsmail Karabilen, 24 sayı-6 ribaund ile iyi bir iş çıkardı ve galibiyetin mimarı oldu. Yarı final öncesindeki son karşılaşmada ise Karadağ U16 Takımı ile karşı karşıya geldi Fenerbahçe. Rotasyon oyuncularının net katkılarıyla Sarı-Lacivertliler, bu karşılaşmadan da galibiyet ile ayrıldı ve adını yarı final yazdırdı.

Yarı final karşılaşmasında ise rakip ALBA Berlin’di. Özellikle ilk yarıda çok baskılı bir oyun oynadık ve adeta rakibin nefes almasına izin vermedik. İlk 15 dakikada skor farkını 19 sayıya kadar çıkartan Fenerbahçe, üçüncü çeyreği de 25 sayı ile önde tamamladı. Son periyotta da korkulan olmadı ve Sarı-Lacivertliler, Bar Montenegro Turnuvası’nda adını finale yazdırdı. Finale uzanırken de 2002 doğumlu oyuncuların performansları görülmeye değerdi. Bu maçta ana parçalar belki istenilen performansı sahaya yansıtamadı ama özellikle David Sarper Mutaf&Ege Ülker ikilisi, takımı galibiyete taşıdı. David Sarper Mutaf, 29 dakikada 4 üçlük isabeti buldu ve karşılaşmayı 14 sayı-4 ribaund-4 asist ile noktaladı. Aynı şekilde Ege Ülker de 19 sayı-6 ribaund ile harika bir maç çıkardı.

Turnuvanın finalinde ise karşımızda Real Madrid vardı. Novipiu Europe Cup 2017’de de Eflatun-Beyazlılar ile yarı finalde kozlarımızı paylaşmıştık. Bu maç ise o karşılaşmaya oranla bizim adımıza çok daha iyi geçti. Özellikle ilk 20 dakikalık bölümde Real Madrid’in kaçmasına izin vermedik. Alp Oktay&Cem Kırcıman&İsmail Karabilen üçlüsünün yanında David Sarper Mutaf da takıma çok iyi katkılar verince soyunma odasına sadece 2 sayı geride gittik. Ancak üçüncü çeyrek bizim adımıza pek de iyi geçmedi. 2001 doğumlu Mario Nakic önderliğinde Real Madrid, bu 10 dakikada potamıza 24 sayı bıraktı. Biz ise sadece 13 sayı bulduk. Son çeyrekte de sayı farkını kapatamadık ve sahadan 89-74 mağlup ayrıldık. Bu sonuç ile birlikte de Fenerbahçe, Bar Montenegro Turnuvası’nı ikinci sırada tamamladı. Hatırlayacağınız üzere bu takım geçtiğimiz ay da İtalya’dan üçüncülük ile dönmüştü.

Tags:

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir