Banvit, Basketbol Şampiyonlar Ligi 10. hafta mücadelesinde rakibi Ventspils’i 78-63 mağlup etti.

McKenzie Moore ve Jordan Morgan’ın sayılarıyla başlayan maçta Banvit’e cevap Rihards Lomazs’tan geldi. (7-6) Lomazs ve Jonathan Arledge’ın bulduğu sayılarla üstünlüğü eline geçiren Ventspils, Alex Perez’den üst üste gelen altı sayıya engel olamadı. (13-12) İlk çeyreğin sonuna yaklaşırken iki takım da sayı bulmakta zorlanırken ilk çeyrek, Ingus Jakovics’in serbest atıştan bulduğu sayılarla Ventspils üstünlüğüyle tamamlanmış oldu. (19-21)

İkinci yarı deplasman ekibinin üçlüğüyle başlarken Devin Oliver, Gulbis’e karşılık vererek eşitliği sağladı. (24-24) Arledge’tan gelen sayılarla farkı beşe çıkartan ve savunmada sertliği arttıran Ventspils, Gary Neal’ın sayısı sonrası molaya gitti. (26-29) Ventspils, Jakovics ve Gulbis ile Banvit’in öne geçmesine izin vermezken Bandırma ekibi, Jordan Morgan ve McKenzie Moore’un sayılarıyla ilk yarıda avantajı eline geçirdi. (39-34)

Üçüncü çeyreğe Alex Perez önderliğinde harika başlayan Banvit, McKenzie Moore’un da katkısıyla farkı çift hanelere çıkardı ve Ventspils’e molayı aldırdı. 49-36) Deplasman ekibi aldığı mola sonrası iyi dönemezken Banvit, Morgan ile farkı iyiden iyiye arttırdı. (54-36) Drame ve Jakovics’in sayılarıyla maça tekrar tutunmaya çalışan Ventspils, hücumda ve savunmada varlık gösterememeye başladı. Üçüncü çeyrek Devin Oliver’ın alley oop smacıyla 65-46 Banvit üstünlüğüyle sonuçlandı.

Maçın son çeyreğine 19 sayılık avantajla giren Banvit, savunmada kısa süreli konsantrasyon kaybı yaşayınca fark 14’e indi ve molayı aldı. (65-51) Mola sonrası savunmada daha dirençli duran Ventspils, bir ara farkı 12’ye indirse de Bandırma ekibi, Jordan Morgan’ın bulduğu üst üste sayılarla rakibinin maça ortak olmasına izin vermedi. (73-56) Maçın son dakikaları karşılıklı sayılarla geçerken Banvit, Letonya ekibi Ventspils’i 78-63 mağlup etti ve BCL grubundaki 10. maçında altıncı galibiyetini aldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir