Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

FIBA Şampiyonlar Ligi’nin 12. haftasında Rosa Radom’u konuk eden Banvit, mücadeleden 74 – 64’lük skorla galip ayrıldı ve grubu lider tamamlama konusunda önemli bir adım attı.

Banvit ilk beşi: Tony Taylor – Andy Rautins – Adonis Thomas – Angelo Coloiaro – Gasper Vidmar

Rosa Radom ilk beşi: Daniel Szymkiewicz – Kevin Punter – Michal Sokolowski – Igor Zaitsev – Jaroslaw Trojan

Mücadeleye iyi başlayan taraf konuk ekip oldu. Sonrasında 11 – 2’lik seri yakalamayı başaran Banvit, skorda öne geçmeyi başardı. Oyunun kontrolünü ele alan ve farkı yavaş yavaş açmaya başlayan temsilcimiz, oldukça rahat ilerlettiği ilk çeyreği 19 – 13’lük skorla önde kapattı.

İkinci çeyrekte perdeyi açan isim Damian Kulig oldu. Üçüncü viteste karşılaşmaya devam eden Banvit, rakibine kolay sayı şansı vermeyip etkili de hücum edince farkı çift hanelere çıkardı. Ancak kıpırdanan konuk ekip, yakaladığı mini seri ile farkı tek hanelere indirmeyi başardı. İlk yarının son beş dakikasına altı sayılık farkla önde giren Banvit, soyunma odasına 36 – 29’luk skorla önde gitti.

@BanvitBK/Twitter

@BanvitBK/Twitter

İkinci yarıda açılışı yapan isim Vidmar oldu. Rautins ve Vidmar ile 6 – 0’lık seri yakalayan Banvit, farkı yeniden çift hanelere çıkardı. Ancak çeyreğin ikinci bölümünde farkı ikiye kadar düşüren Rosa Radom, maça yeniden ortak oldu. Skoru eşitleyip bir sayı farkla önde geçmeyi başaran konuk ekip, final çeyreğine 49 – 50’lik skorla üstün girdi.

Final çeyreğinde 6 – 0’lık seri ile açılışı yapan temsilcimiz, kısır ilerleyen çeyrekte sayı bulamasa da rakibine de şans vermedi. Maçın son beş dakikasına ise iki sayılık farkla Banvit önde girerken, momentumu ele alan temsilcimiz farkı giderek açmaya başladı ve daha rahat bir oyun ortaya koydu. Maçın tek hakimi olan Banvit, karşılaşmadan 74 – 64’lük skorla galip ayrıldı.

Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir